بهترین آبگرم های سرعین کدامند؟

چشمه‌‌های آبگرم زیادی در گوشه‌وکنار ایران وجود دارد؛ اما اسم آبگرم که می‌آید بیشترمان یاد سرعین می‌افتیم. تعداد آبگرم های سرعین به بیش از ۲۰ چشمه می‌رسد و هرساله خیلی‌ها به امید درمان دردهای مختلف راهی آنها می‌شوند. کدامیک از این آبگرم‌ها بهترند؟ ما در این نوشته سعی کرده‌ایم جواب این سوال را تا حدی بدهیم.

آبگرم هتل رویال پارک

آبگرم رویال پارک سرعین

هتل رویال پارک سرعین، هتل چهار ستاره‌ایست که در خودش اولین مجموعه آبدرمانی ایران را جای داده. این مجموعه تحت نظارت اتحادیه جهانی آبدرمانی قرار دارد و شامل بخش‌های مختلفی از جمله اتاق آرامش، ماساژ و اسپاست.

آبگرم رویال پارک، استخر و جکوزی VIP هم دارد. آب این بخش‌ها با چشمه گاومیش گلی پر شده و به همین دلیل از خاصیت درمانی زیادی برخوردارند؛ از جمله اینکه می‌گویند املاح آن از طریق پوست سریع جذب می‌شود.

آدرس: خیابان دارایی

آبگرم پهنلو(ارشاد)

آبگرم هتل ارشاد سرعین

چشمه آبگرم معدنی پهنلو در شرقی‌ترین نقطه شهر واقع شده و از آنجایی که متاسفانه فقط مخصوص استفاده آقایان است، می‌توان به مجتمع آبدرمانی هتل ارشاد سرعین رفت.

استخر این مجموعه از آب همان چشمه پهنلو پرمی‌شود و سالن‌های زنانه و مردانه جداگانه‌ای دارد. وجود استخرهایی مخصوص کودکان، ماساژ، سونای خشک و بخار، جکوزی، آبشار آب داغ، تونل آب سرد، حمام ترکی و… از این مجموعه، مجموعه کاملی ساخته است. درمان دردهای عصبی، ماهیچه‌ای ومفاصل از خاصیت‌های این آبگرم است.

آدرس: خیایان ولیعصر، میدان سهند، خیابان پهنلو

بعد از رفتن به آبگرم ممکن است خسته و گرسنه باشیم، پس بد نیست با بهترین رستوران های اردبیل و سرعین آشنا شویم.

آبگرم قهوه سویی

آبگرم قهوه سویی

آبگرم قهوه‌سویی، یکی دیگر از آبگرم های سرعین است که در هتل آپارتمانی به همین اسم قرار گرفته. این آبگرم دارای استخر آب‌معدنی، استخر کودک و آبگرم، جکوزی گروهی و سونای خشک و بخار است. قهوه‌سویی، سالن‌هایی مجزای زنانه و مردانه دارد و صبح‌ها خلوت‌تر از دیگر مواقع روز است.

آب این آبگرم به‌خصوص برای چشم‌درد مفید است و خوردن آب آن برای درمان سنگ کلیه، بیماری‌های روده و گرفتگی رگ‌ها توصیه می‌شود.

 

مجتمع آبدرمانی ایرانیان

مجتمع آبدرمانی ایرانیان

در ورودی شهر، مجتمع آبدرمانی ایرانیان را می‌بینیم. استخر این مجتمع ۴۵۰ متر است و براساس نظرات کاربران در سایت‌های مختلف، یکی از تمیزترین‌ها در سرعین به شمار می‌رود. دو سالن مجزای مردانه و زنانه دارد و سیستم جمع‌آوری بخار باعث می‌شود خیلی گرم نباشد و دید مختل نشود.

مجتمع آبدرمانی ایرانیان، چندین جکوزی دارد و سونا و وجود دو سرسره مخصوص بزرگسالان و کودکان باعث شده عنوان مجتمع تفریحی هم به آن داده شود. عصرهای جمعه این مجتمع خیلی شلوغ است.

آدرس: ورودی سرعین، مجتمع تفریحی- توریستی آبدرمانی سرعین ایرانیان

مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب

مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب

کمی که از سرعین دور شویم به مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب می‌رسیم. این مجتمع آبدرمانی در دره سلامت، معروف به دره پهنلو قرار گرفته.

فاز اول آن در چهار طبقه، بخش‌های مختلفی دارد؛ بخش‌هایی مثل استخر بزرگسالان، سونای خشک و بخار، تونل آب سرد، جکوزی، شهربازی، کافی‌شاپ و استخر خصوصی. فاز دوم آن هم در دست ساخت است.

آدرس: میدان ولیعصر، جاده سلامت

آبگرم گاومیش گلی

سرعین، جز مجتمع‌های آبدرمانی مدرن، چشمه‌های سنتی زیادی دارد؛ مثل آبگرم گاومیش گلی. اینطور معروف است که این آبگرم در گذشته محلی بوده برای خوابیدن گاومیش‌ها و برای همین اسمش را گاومیش گلی گذاشته‌اند.

گاومیش گلی، استخر روبازی‌ست به مساحت ۴۰۰ متر. ۱۷ دوش سرد و گرم دارد و دمای آبش به ۴۶ درجه می‌رسد. به گفته آنهایی که تجربه آب‌تنی در این آبگرم را داشته‌اند نظافت اینجا زیاد راضی‌کننده نیست، اما جزو پرآب‌ترین چشمه‌های این منطقه به شمار می‌رود و خاصیت درمانی زیادی دارد.

آب این چشمه برای درمان رماتیسم، دردهای عضلانی، بیماری‌های قلبی و عروقی، خستگی و تنش‌های جسمی موثر است.

آدرس: خیابان دانش

آبگرم-سبلان