5 هتل بزرگ دنیا

5 هتل بزرگ دنیا

بزرگترین هتل‌های جهان

تعداد اتاق در هتل‌ها یکی از عواملی است که می‌توان بر اساس آن، هتل‌های جهان را بدون توجه به تعداد ستارها در فهرست بزرگ‌ترین هتل‌های جهان قرار داد.

هتل فرست ورلد (First World Hotel)

هتل فرست ورلد

هتل سه ستاره «First World» در ارتفاعات جنتینگ استان پاهانگ مالزی واقع شده است. این هتل با ۲۸ طبقه و ۷۳۵۱ اتاق بزرگ‌ترین هتل جهان بر اساس تعداد اتاق‌ها به شمار می‌رود و به همین خاطر نام آن در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده است. هتل فرست ورلد که از سه برج مجزا تشکیل شده، در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است.  این هتل در نزدیکی پارک موضوعی «Genting» ساخته شده است و بسیاری از افرادی که از این پارک دیدن می‌کنند هتل فرست ورلد را برای اقامت خود انتخاب می‌کنند.

هتل فرست‌ ورلد با فرودگاه سلطان عبدلعزیز عبدالعزیز شاه ۴۲ کیلومتر و با فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور ۷۵ کیلومتر فاصله دارد. این هتل سه ستاره دارای امکاناتی از جمله سه رستوران، مرکز خرید، سینما، سالن کنفرانس، زمین بازی، اسپا و ماساژ، سالن بولینگ، زمین بازی کودکان، فروشگاه سوغاتی و سالن ورزشی است.

هتل ونتین و پالازو (The Venetian and Palazzo)

هتل ونتین

هتل «The Venetian and Palazzo» که بزرگ‌ترین هتل در آمریکا به شمار می‌رود در لاس‌وگاس و در فاصله پنج کیلومتری فرودگاه بین‌المللی مک‌کارن قرار دارد. زمان ساخت این هتل به سال ۱۹۹۹ می‌رسد. این هتل دارای ۵۳ طبقه و ۷۱۱۷ اتاق است و پس از هتل فرست ورلد دومین هتل بزرگ جهان به شمار می‌رود. «Palazzo» بخش جدیدی از هتل است که در سال ۲۰۰۷ به‌منظور گسترش هتل به مجموعه اصلی اضافه شد.

این هتل پنج ستاره دارای امکانات بسیاری از جمله رستوران، سالن ورزشی، امکانات برای مهمانان کم‌توان، استخر، مرکز خرید، سرویس سرو در اتاق‌ها، قهوه‌ساز و چای‌ساز در اتاق‌ها، امکانات ماساژ و اسپا و فروشگاه است.

هتل ونتین به‌اندازه‌ای بزرگ است که برخی آن را به یک شهر تشبیه کرده‌اند. این هتل دارای ۴۰ رستوران، صدها هزار متر فضای لابی و بیش از ۳۰۰ هزار متر مربع مرکز خرید است.

از مکان‌های دیدنی اطراف این هتل می‌توان به کولوسئوم سیزرز پالاز، باغ و فواره بلاجیو، موزه‌های موب و نئون،‌ آکواریوم شارک ریف و برج استراتسفر اشاره کرد.

هتل ام‌جی‌ام گرند (MGM Grand)

هتل ام جی ام گرند

 

هتل «MGM Grand» با ۶,۸۵۲ اتاق در لاس وگاس ایالت نوادا واقع شده است و زمان ساخت آن به سال ۱۹۹۳ باز می‌شود. این هتل که یکی از بزرگ‌ترین هتل لاس‌ و گاس است، از مکان‌های پر رفت‌و‌آمد این محدوده به شمار می‌رود و تخمین زده شده است که روزانه ۷۰ هزار نفر در آن رفت‌ و‌ آمد می‌کنند.

این مجموعه دارای ۱۶ رستوران، امکانات برای مهمانان کم توان، استخر سر باز و سر پوشیده، سالن ورزشی مجزا، خدمات خشک‌شویی و اسپا و ماساژ است. در نزدیکی این هتل، فواره و باغ بلاجیو، کولوسئوم سیزرز پالاز و مراکز خرید قرار دارند.

هتل سندز کوتای سنترال (Sands Cotai Central)

هتل سندز کوتای

هتل «سندز کوتای» با ۶ هزار اتاق در شبه جزیره ماکائو واقع شده است. این هتل در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده و ۳۹ طبقه دارد. از آن‌جایی که به ماکائو، لاس‌وگاس آسیا گفته می‌شود، هتل‌های آن هم تقریبا همان ظاهر را دارند. در این مجموعه فضای بازی بزرگ چهار میلیون دلاری قرار دارد که دلیل اصلی جذب بسیاری از گردشگرانی که به این هتل رفت‌و‌آمد می‌کنند به شمار می‌رود. این مجموعه از چهار هتل مجزا با نام‌های Regis Macao، Sheraton Grand  Holiday Inn Macao و Conrad Macao تشکیل شده است. این هتل با فرودگاه بین‌المللی ماکائو تنها چهار کیلومتر فاصله دارد.

از امکانات این هتل می‌توان به رستوران‌های متعدد، مراکز خرید، استخرهای متعدد، سالن سینما و مجموعه ورزشی اشاره کرد. در نزدیکی این هتل مکان‌های دیدنی از جمله میدان سنادو و لیلائو، خانه ماندارین‌ها، موزه تاریخ تایپا و کلونه و پادگان موریش قرار دارند.

هتل ایزمایلوو (Izmailovo Hotel)

هتل ایزمایلوو

 

هتل سه ستاره «ایزمایلوو» در شمال شرقی شهر مسکو قرار دارد. این هتل در سال ۱۹۷۹ و با هدف اسکان ورزشکاران شرکت کننده در المپیک تابستانی سال ۱۹۸۰ ساخته شده است. هتل ایزمایلوو از چهار برج مجزا تشکیل شده که با الفبای یونانی (آلفا، بتا، وگا و گاما-دلتا) نام‌گذاری شده‌اند. هر یک از این برج‌ها ۳۰ طبقه بوده و مجموعا دارای پنج هزار اتاق هستند. این هتل تا پیش از افتتاح هتل MGM در لاس وگاس، بزرگ‌ترین هتل دنیا به شمار می‌رفت. فرودگاه‌های بین‌المللی شریمیتیوو و ژوکوفسکی در ۲۸ و ۳۴ کیلومتری این هتل قرار دارند.

از امکانات این هتل لوکس می‌توان به ۱۵ رستوران، سالن ورزشی، استخر و سونا، باشگاه بیلیارد فروشگاه، موسیقی زنده، غذای کودک، بلیط فروشی برای جاذبه‌ها و مراسمات و ۹ سالن کنفرانس مجلل اشاره کرد. در نزدیکی این هتل سالن کنسرت ایزمایلوو، بازار ایزمایلوو، استادیوم المپیک و موزه ویکتور وازنتوف قرار دارند.