5 مکان دیدنی در برلین

 جذاب ترین مکان دیدنی در برلین

 

1. رایشتاگ (REICHSTAG)

 

جاذبه های برلین,مکان های دیدنی برلین,رایشتاگ

جاذبه های برلین,مکان های دیدنی برلین,رایشتاگ

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند. رایشتاگ، کرسی پارلمان آلمان و یک اثر خیره کننده ی معماری است. طراحی آن به سبک نئوباروک صورت گرفته و گنبدی مدرن در بالای آن ساخته شده است.

 

در بازدید از این مکان دیدنی، حتما در رستوران ساختمان توقفی داشته باشید. دسترسی عموم به این رستوران، این بنا  را تنها ساختمان پارلمان در جهان با دسترسی عمومی می سازد. رایشتاگ در سال ۱۹۷۰ بازسازی و کاملا مدرن شد. بازدید کنندگان رایشتاگ می توانند از گنبد شیشه ای ساختمان (Kuppel)، با استفاده از دید پرنده، به چشم اندازی فوق العاده‌ از شلوغی شهر دست یابند.

 

2. دروازه براندنبورگ | BRANDENBURG GATE

 

جاذبه های گردشگری برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دروازه براندنبورگ

جاذبه های گردشگری برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است

 

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است که به عنوان نماد شهر برلین نیز شناخته می شود. این دروازه در قرن هجدهم و به عنوان نماد صلح و به دستور شاه پروس “فریدریش ویلهلم دوم” ساخته شد. دروازه براندنبورگ با الهام از دروازه ورودی آکروپلیس آتن و با ارتفاع 26 متر ساخته شده است. این دروازه در منطقه پاریسر پلاتس برلین قرار گرفته که با 6 ستون بزرگ و  4 ارابه اسب جلوه ی خاصی به این قسمت از شهر داده است.

 

3. یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

دیدنی های برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دیوار برلین

دیدنی های برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دیوار برلین

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد

 

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد زمانی که آلمان شرقی، قسمت شرقی شهر را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب بست. جالب ترین نمونه دیدنی های برلین عبارتند از موزه مرکز پناهندگان مارینفلد با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفر که به عنوان پناهنده از طریق برلین عبور کردند. بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست، پنجره یادبود، و مرکز بازدید کنندگان با نماهایی بر روی بقایای دیوار. همچنین گذرگاه چک پوینت چارلی، شناخته شده ترین نقطه بین برلین شرق و غرب است و دارای صحنه ها و آثار دنبال کننده تاریخ حقوق بشر است.

 

4. میدان پوتسدامر پلاتس (POTSDAMER PLATZ)

دیدنی های برلین,جاهای دیدنی برلین,میدان پوتسدامر پلاتس

یکی از دیدنی های برلین، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است

 

یکی از دیدنی های برلین، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است. نام این محل از روی نام شهر پوتسدام گرفته شده است .این میدان بعد از اتحاد دو آلمان افتتاح و مجدد بنا شد و اکنون محل استقرار بسیاری از رستوران‌‌های معروف، مراکز خرید، سینماها، سالن‌‌های تئاتر و معماری‌‌های زیبا است.

 

هنگامی که در حال بازدید هستید، چندین مکان وجود دارد که حتما باید ببینیدشان. یکی از آن‌‌ها، سریع‌ترین بالابر در اروپا است که شما را بالای برج کالهوف می‌برد. به علاوه، اگر با خانواده سفر می‌‌کنید، می‌‌توانید از مرکز لگولند دیسکاوری دیدن کنید که در حدود ۴میلیون قطعه لگو دارد.

 

از دیگر موارد جالب و دیدنی برلین، نخستین چراغ راهنمایی در اروپا است که در سال ۱۹۲۴ در این میدان جهت هدایت رفت و آمد ماشین‌ها و عابران نصب شد. در نهایت، حتی اگر بازدید شما در طول زمستان انجام می‌‌شود، می‌‌توانید از بزرگ‌ترین سورتمه سواری در کل اروپا، بازی روی یخ، پاتیناژ روی یخ و جشن اسکی‌بازی لذت ببرید.

 

5. برج تلویزیونی برلین (FERNSEHTURM)

 

مکان های دیدنی برلین,دیدنی های برلین,برج تلویزیون برلین

برج تلویزیون برلین با ارتفاع 368 متر بلندترین برج برلین است