5 طبیعت بکر در حومه تهران که حتما باید ببینید

. روستای افجه، بهشت گمشده ی تهران

روستای افجه
روستای افجه

اگر شما ساکن تهران هستید، و برای تفریح اخر هفته به دنبال طبیعتی بکر در اطراف تهران می گردید، حتما از روستای زیبای افجه و طبیعت بکر آن دیدن کنید.

افجه روستایی خوش آب‌وهوا در 5 کیلومتری لواسان است. شما می توانید از شمال شرق تهران با فاصله مکانی حدود 30 کیلومتر به افجه بروید.

افجه بهشتی گمشده در جوار پایتخت است. مردم این روستا دامپرور و کشاورز هستند و به زبان مازنی حرف می‌زنند.

علاوه بر این، روستای افجه یک آبشار ۱۵ متری دارد که در عین زیبایی میتواند خستگی شما را دربیاورد.

در فاصله یک و نیم کیلومتری شمال شرق افجه آبشار پسچویک‏ با ۱۵ متر ارتفاع وجود دارد و آبشار زیبای موآب از دیدنی‌ترین نقاط این روستا است.

. منطقه الموت

منطقه الموت
منطقه الموت

برای رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا تنها کمی رانندگی لازم است. کافی است از اتوبان تهران- کرج به سمت قزوین بروید، از خروجی قزوین به سمت شهر بروید تا به میدان بزرگ مینودر برسید.

جاده الموت در قسمت شمالی این میدان قرار گرفته و وقتی این راه راه طی کردید، به قلعه‌ای سرخ و خاکستری رنگی می‌رسید که یکی از منحصر به فردترین قلعه‌های ایران است.

یکی از مهم‌ترین قلعه‌های تاریخی ایران است که محلی ایدئال برای علاقه‌مندان به تاریخ و باستان‌شناسی به حساب می‌آید.

. آبشار گزو، بلند ترین ابشار مازندران

آبشار گزو
آبشار گزو

مهمترین ویژگی این آبشار دیدنی و حیرت انگیز، بلندای آن است که از ارتفاع ۵۳ متری درون دره‌ای می ریزد که به واسطه آن حوضی از آب زلال شکل گرفته است.

طبیعت بسیار زیبای اطراف آبشار گزو که شامل گیاهان و خزه‌ها دیدنی می شود موجب شده تا مناظر و چشم انداز هایی کاملا سرسبز در پیش چشمانتان قرار گیرد.

. دریاچه شورمست
دریاچه شورمست
دریاچه شورمست

در مسیر جاده فیروز کوه که قرار می گیرید، زیبایی های چشم نواز طول مسیر نیز دیدنی است. زیبایی هایی که خستگی جاده و رانندگی را از تن شما خارج می کند.

یکی از زیبایی ها و مناظر فوق العاده مشهور در این جاده، پل ورسک است. و از فیروزکوه به سمت سواد کوه که پیش بروید شاهد آن خواهید بود.

دور تا دور دریاچه کوه و کوهستان است و به همین خاطر در فصل زمستان، هوای آن سرد است و اگر تجهیزات مناسبی نداشته باشید تجربه خوبی از این دریاچه در ذهنتان نخواهد ماند.