کشور ها ارزان برای سفر

 ۵ تا از ارزان ترین کشورها برای مسافرت ایرانیان!

این روزها و با توجه به وضعیت گرانی ارز و دلار، سفر به خارج از ایران برای بسیاری از ایرانیان پر از اما اگر است. چرا که بسیاری از مسافران بر این باورند که سفر خارجی هزینه های غیر قابل کنترل زیادی به بار می آورد و هر طور حساب کنیم اصلا به صرفه و اقتصادی نیست و حتی صحبت از ارزان ترین کشور برای مسافرت ایرانیان کاملا بیهوده است!

سفر ارزان به حارج از ایران

ارزان ترین سفر خارجی از ایران

از حق نگذریم هر چقدر هم که سفر به شهرهای زیبای کشورمان برای مسافران جذاب باشد باز هم جای سفر خارجی را نمی گیرد چرا که لذت گشت و گذار در خارج از مرزهای کشور عزیزمان و آشنا شدن با فرهنگ و آداب و رسومی که تا قبل از سفر به آن کشور برای مسافران غریب بوده به نظر بسیار جذاب و هیجان انگیز می آید. ما در این مقاله ارزان ترین کشور برای مسافرت ایرانیان را به شما معرفی می کنیم تا دید شما را نسبت به سفر ارزان در خارج از مرزهای کشور تغییر دهیم.

۱-هندوستان، ارزان ترین کشور برای سفر

هند یکی از کشورهایی است که برای ایرانیان همیشه جذاب بوده. این کشور با آداب و رسوم و فرهنگ عجیب و خاصی که دارد ایرانی های زیادی را برای سفر به آنجا ترغیب کرده چرا که ایرانی ها شیفته این کشور با آداب و رسوم جذاب و سنتی منحصر به هندوستان هستند.

ذبه

 

سفر به هندوستان یکی از ارزان ترین سفرهای خارجی برای ایرانیان به حساب می آید چرا که اگر شما به این کشور سفر کنید نگرانی از بابت هزینه های جانبی سفر نخواهید داشت. اگر بد غذا نباشید حتما با ارزان ترین هزینه می توانید شکم خود را سیر کنید و غذاهای جذاب هندی را تست کنید. برای جای خواب و محل اقامت هم می توانید به مسافرخانه های ارزان قیمت در شهر بروید.

یکی دیگر از نکانی که در مورد سفر به هند باید در نظر داشته باشیم سیستم حمل و نقلی فعال هند است که با تهیه تنها یک بلیط ارزان قیمت می توانید سطح شهر را بگردید. یکی از جذابیت های سفر به هندوستان تجربه زندگی با انسان هایی است که شاید تنها در قاب جادویی تلویزیون بتوانید آن ها را ببینید اگر زیان انگلیسی خوبی داشته باشید می توانید با آن ها به خوبی معاشرت کنید چرا که هندی ها مردمان غریب نوازی هستند و حتما مهمان نواز خوبی هم خواهند بود.

قیمت بلیط هواپیما تهران هند

پر هزینه ترین قسمت سفر به هند خرید بلیط هواپیماست. البته برای کم کردن هزینه سنگین هواپیما هم راه های زیادی وجود دارد برای مثال شما می توانید با خرید بلیط های چارتر هوایپمایی هزینه سفر خود را نصف کنید و یا اگر مسافر خوش شانسی باشید و بتوانید بلیط دقیقه نودی گیر بیاورید می توانید در صد قابل توجهی از هزینه های خود را کاهش دهید.

در حال حاضر قیمت بلیط هواپیمای تهران دهلی بدون در نظر گرفتن بلیط های چارتر و یا سیستمی از ۳٫۸۰۰٫۰۰۰ آغاز می شود و گران ترین بلیط این مقصد تا مرز ۶٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان هم قیمت گذاری شده است.

۲-تفلیس گرجستان مقصدی در همسایگی ایران

در سال های اخیر سفر به گرجستان برای بسیاری از ایرانیان یک مقصد هیجان انگیز به حساب می آید چرا که این کشور نیز در لیست کشورهایی قرار می گیرد که مسافران می توانند بدون دریافت ویزا به آن سفر کنند و تجربه دلپذیری از سفر خارجی برای خود به ارمغان بیاورند.

گرجستان از جمله مقاصدی است که برای سفر به آن می توانید بلیط های چارتری بسیار ارزان تهیه کنید. برای مثال شما به جای پرداخت هزینه بلیط سیستمی به قیمت ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان می توانید تنها با پرداخت ۳۰۰٫۰۰۰ هزار تومان خود را برای یک سفر خارجی اماده کنید. البته به شما پیشنهاد می کنم قبل از اینکه بخواهید برنامه سفر خود را بچینید مقاله بهترین زمان برای سفر به گرجستان را مرور کنید تا در زمان ایده آل خود بار سفر ببندید.

۳-ترکیه، ایرانی پسند ترین کشور همسایه

حتما شما هم در اطراف خود مسافران زیادی را دیده اید که به ترکیه سفر کرده اند و تجربه این سفر را به شما هم پیشنهاد می کنند. سفر به ترکیه، این مقصد جذاب و دوست داشتنی به دلیل دو شهر پر گردشگر و پر از جاذبه استانبول و آنکارا همیشه برای مسافران هیجان انگیز است.

عکس شهر استانبول ترکیه

ارزان ترین بلیط چارتر استانبول

امکان ندارد که برای مقصد پر گردشگری مانند ترکیه بلیط های ویژه چارتر وجود نداشته باشد. اما همانطور که می دانید برای خرید بلیط های چارتر باید همیشه گوش به زنگ باشید و قیمت بلیط ها را هر روز چک کنید تا بتوانید بهترین بلیط و به صرفه ترین بلیط را برای خود خریداری کنید.

اگر نگاهی به صفجه فروش بلیط هواپیما تهران استانبول بیندازید با تفاوت قیمت زیادی مواجه خواهید شد چرا که قیمت بلیط سیستمی این مسیر از ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اغاز می شود و حتی به ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هم می رسد اما اگر شما کمی با حوصله تر در سایت فروش بلیط بگردید می توانید با کمتر از ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان بهترین ارزان ترین بلیط این مقصد را از آن خود کنید.

عکس بازار استانبول برای خریدبرای داشتن سفری ارزان تنها فکر خرید بلیط ارزان کافی نیست چرا که سفر در شهری مانند استانبول هزینه های زیادی دارد و اگر شما بدون آگاهی به آنجا سفر کنید حتما با جیب خالی به ایران بازخواهید گشت. در این راستا پیشنهاد می کنم در مورد هزینه سفر به استانبول کمی بیشتر اطلاعات کسب کنید تا خاطر انگیز ترین و جذاب ترین سفر ارزان خود به ترکیه را تجربه کنید.

۴-ارمنستان، ارزان ترین سفر خارجی زمینی

به برخی از شهرهای ارزان و جذاب جهان هنوز هم توجه نمی شود یکی از این مقصدهای هیجان انگیز کشور ارمنستان و شهر ایروان است که یکی از آرام ترین و جذاب ترین مقاصد دنیا برای سفری آرام و بی دردسر به جساب می آید.

آیا تا به حال به سفر با اتوبوس و یا قطار به مقاصد خارجی فکر کرده اید؟ جتما شما هم سفر بدون هواپیما را برای کشورهای خارجی امری محال می دانید اما سخت در اشتباه هستید چرا که برای سفر به برخی از کشورهای نزدیک و همسایه می توانید تنها با خرید یک بلیط اتوبوس خود را به سفر در دور از مرزهای کشور مهمان کنید.

اگر شما بخواهید با اتوبوس به ایروان سفر کنید باید در نظر داشته باشید که بیش از ۲۴ ساعت مسیر را باید در اتوبوس طی کنید. اما تجربه سفر با اتوبوس می تواند یکی از شگفت انگیز ترین اتفاقات باشد که شما در سفرهای خود خواهید داشت. بعلاوه اینکه شما با سفر با اتوبوس می توانید از درصد قابل توجهی از هزینه های خود بکاهید.

۵-بلغارستان بهشتی که کمتر به آن فکر می کنیم!

یکی از جذاب ترین کشورهایی که جاذبه های طبیعی زیادی را در دل خود جای داده است بلغارستان است. شما می توانید با سفر به این کشور کمی از قاره آسیا و کشورهای خاورمیانه ای فاصله بگیرید و تجربه ای نو به دست بیاورید.

اگر به دنیال سفری ارزان به این کشور شگفت انگیز هستید حتما در دو فصل تابستان و یا زمستان دست به برنامه ریزی برای سفر بزنید و گرنه با هزینه های بالای خرید بلیط هوایپما و هزنیه های جانبی سفر مواجه می شوید. اگر در مورد این بهشت کوچک اطلاعات زیادی ندارید خواندن مقاله جاذبه های دیدنی بلغارستان را از دست ندهید.

سفر ارزان به این معنی نیست که با کمترین هرینه ممکن می توانیم در بهترین نقاط دنیا گشت و گذار کنیم. بلکه سفر ارزان به این معنی است که با به صرفه ترین و اقتصادی ترین قیمت بتوانیم بهترین تجربه از سفر خارجی را به دست بیاوریم. خوش باشید و بهترین خاطره های خود را با جیب پر پول و سفری هیجان انگیز برای خود رقم بزنید.