مزایای سفر با تور

مزایای سفر با تور 

روش های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد و بسته به تجربه ها و شخصیت افراد می تواند هر یک از این روش ها، انتخاب شود. در این میان تورهای بسیاری توسط آژانس های گردشگری سرتاسر دنیا برگزار می شود که بسیار پر طرفدار هستند. اما دلیل چنین پر طرفدار بودن از تورهای گردشگری آژانس هایی همانند الی گشت یا دیگر آژانس های مسافرتی چیست؟ چرا بعضی از افراد سفر با تور را به سفرهای شخصی یا سفرهای بک پکری که کم هزینه تر هم هستند، ترجیح می دهند؟  در این مطلب دلایل سفر با تور و مزایای آن را به شما معرفی می کند تا اگر برای سفر در تعطیلات خود برنامه سفر می ریزید، بیشتر با مزایا و دلایل سفر با تورهای مسافرتی آشنا شوید.

سفر با تور هر روزه افراد بیشتری را به سمت خود می کشاند. در این میان حتی افرادی که به تنهایی سفر می کنند یا به اصطلاح سولو سفر می کنند نیز گاهی به سراغ تورها می آیند. در ادامه می توانید مزایای سفر با تور را بخوانید.

تور های سازمان یافته یک روش مناسب برای سفر به مقصد های مختلف گردشگری در اقصی نقاط جهان به شمار می روند که از مزیت های چشمگیری بهره مند هستند. مهم ترین مزایای سفر با تور مسافرتی شامل کاهش هزینه سفر، کاهش اتلاف وقت، ارائه خدمات متنوع، تضمین امنیت و کسب اطلاعات مختلف درباره مقصد سفر می شود.

مقدمه ای از سفر با تور مسافرتی 

به طور کلی سفر یک راه مؤثر برای کشف امور ناشناخته، کاوش در جهان و مسیری برای آشنایی با فرهنگ ملل مختلف است. در اقصی نقاط جهان آژانس های گردشگری متنوعی در حال فعالیت هستند. به موجب رواج یافتن تصورات غلط مردم درباره تور و سفر با تورهای مسافرتی میزان استقبال از تورهای گردشگری تنزل پیدا کرده است.

 

نسبت دادن عنوان خوب یا بد به تورهای مسافرتی امری متغیر است که تحت تأثیر کیفیت خدمات آژانس گردشگری، زمان سفر، روحیه و انتظارات شرکت کنندگان قرار دارد.

تور مسافرتی به مجموعه ای از ترانسفر، بلیط و هتل اطلاق می شود که به سیله آژانس هواپیمایی برای مسافران تهیه می گردد.

 

تور های مسافرتی، تور هایی سازمان یافته هستند که به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند. همچنین تور های مسافرتی بر اساس منطقه بازدید و هدف شکل گیری تور انواع مختلفی دارند.

 

متداول ترین تور های مسافرتی شامل تور گردشگری، طبیعت گردی، گردشگری آموزشی، گردشگری نیا شناسی، تور های ساحلی و گردشگری میراث فرهنگی می شود.

ما در این مقاله قصد داریم مزیت های سفر با تور مسافرتی را بیان کنیم.

 

مزیت های سفر با تور مسافرتی 

 

کاهش میزان استرس ناشی از گام نهادن به یک مکان ناشناخته 

بی شک سفر به یک کشور خارجی نیازمند برخورداری از مهارت برقراری ارتباط با بومیان مقصد جدید، تسلط بر زبان، آگاهی از مکان ها و خیابان های اصلی مقصد سفر است.

در تور های مسافرتی که به صورت دسته جمعی صورت می گیرند، افرادی به عنوان راهنمایان تور مسیر مناسب را به گردشگران نشان می دهند.

 

بدین ترتیب با شرکت در تور های مسافرتی و بهره گیری از تجارب راهنمایان تور می توان از میزان استرس ناشی از گام نهادن در یک محیط ناشناخته به طرز چشمگیری کاهش داد.

 

 سفر با تور مسافرتي, سفر با تور چه مزایایی دارد, مزيت هاي سفر با تور مسافرتيارائه خدمات متنوع 

کیفیت ارائه خدمات در آژانس های مسافرتی براساس مقصد گردشگری و میزان هزینه پرداختی متغیر است. با وجود تأثیرات مثبتی که سفر در روحیات و خلقیات انسان ایجاب می کند، سفر به صورت شخصی تمام مسئولیت های سفر را به دوش فرد تحمیل می کند. بی شک انتخاب محل اقامت، پیدا کردن مسیر مناسب سفر و یافتن یک رستوران برای صرف غذا به تنهایی در یک محیط ناشناخته امری دشوار تلقی می شود.

 

آژانس های مسافرتی قبل از شکل گیری سفر به رزرو محل اقامت، تأمین وسایل حمل و نقل، رزرو بهترین مقصد های گردشگری، غذاهای خوش طعم و متنوع و برنامه ریزی برای برنامه های تفریحی می پردازند.

 

همچنین با انتخاب یک تور مسافرتی مناسب، به صورت روزانه تور لیدر مسافران را از برنامه تفریحی و گشت های شهری با خبر می سازد.

هدف آژانس های مسافرتی سرگرمی مسافران و لذت بردن در طول سفر است. آژانس ها برای تحقق هدف اصلی، مسافران را به مکان های دیدنی، موزه و مکان های تفریحی- گردشگری هدایت می کنند.

 

افزایش میزان اطلاعات 

اکثر راهنمایان تور به موجب برخورداری از تجربه گسترده اطلاعات جامع و دقیقی را در اختیار مسافران قرار می دهند. علاوه بر این زمانی که شما برای سفر یک تور مسافرتی را انتخاب می کنید، مجریان تور به منظور فراهم آوردن یک سفر دلنشین برای مسافران، تمام اقدامات مختص به اقامت و حمل و نقل را انجام می دهند.

 

معایب تورهای مسافرتی, مزیت شرکت در تورهای مسافرتی, مزایا و معایب سفر با تور

کاهش اتلاف زمان 

برنامه ریزی منظم آژانس مسافرتی برای شکل گیری یک تور مسافرتی مناسب به طرز چشمگیری از اتلاف زمان و معطلی برای پیدا کردن محل اقامت، وسایل حمل و نقل و سالن غذا خوری کاهش می دهد.

 

تضمین امنیت مسافر 

امنیت مهم ترین مشخصه در سفر است. در طول سفر با تور، در صورت بروز مشکل در هر بازه زمانی می توان به کمک راهنما سفر مشکل به وجود آمده را رفع کرد.

عده ای از والدین به موجب تجربه کم فرزند نگران سفر او به دنیای بیرون هستند. در تور های مسافرتی راهنما پشتیبان مسافر است. علاوه بر این، والدین می توانند با برقراری ارتباط با آژانس های مسافرتی و لیدر به عنوان مسئول امنیت، از وضعیت فرزند خود با خبر شوند.

 

یکی دیگر از اقدام هایی که آژانس های مسافرتی در خصوص تضمین امنیت مسافران تعبیه کرده اند، بیمه تور است. بیمه تور زمانی که مسافر در طول سفر به یک مشکلی دچار شده است، مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند تا حد امکان ضرر های احتمالی را جبران نماید. بدین ترتیب با انتخاب تور مسافرتی می تواند عازم سفر به یک مقصد جذاب با اطمینان خاطر از حفظ سلامتی شد.

 

کاهش هزینه های سفر 

در میان عامه مردم یک تصور غلط از هزینه های تور های مسافرتی رایج شده است. سفر با تور های مسافرتی در کنار مقرون به صرفه بودن، مسافر را مشمول تخفیف های گروهی می سازد.

به عبارتی دیگر هنگامی که عازم سفر با تور های مسافرتی می شوید، راهنما سفر قادر است در بخش های مختلف برای شما تخفیف های گروهی دریافت کند. بی شک با تخفیف های گروهی، میزان هزینه های سفر کاهش پیدا می کند.

بهتر است بدانید با افزایش تعداد مشتری، آژانس های مسافرتی و شرکت های مختلف تخفیف های بسیار مناسبی را ارائه می دهند.

 

آشنایی با مسافران 

یکی از مزیت های شرکت در تور مسافرتی، آشنایی با مسافران با خلقیات مختلف است.

در تور های مسافرتی افراد مختلفی شرکت دارند. بی شک دوست پیدا کردن به عنوان یک همسفر در تور آسان تر از آشنایی با افراد مختلف در لابی هتل ها است.

 

روابط دوستانه در سفر کمک شایانی به شما می کند. به طور مثال زمانی که خواستار عکس گرفتن با دوربین عکاسی هستید، هم سفر های شما می توانند عکس هایی زیبا را از شما به یادگار ذخیره نمایند.

 

علاوه بر این، عده ای به سفر با گروه های دوستانه علاقه مند هستند و در عین حال از به دوش کشیدن مسئولیت و هزینه سفر اجتناب می کنند.

تور مسافرتی بهترین روش برای سفر به مکان های مختلف و کسب تجربه با گروه دوستانه به شمار می رود.

سفر به بهترین مقصد های جهان 

آژانس های مسافرتی با سابقه فعالیت بالا و تحقیق فراوان درباره مقصد های مختلف گردشگری، بهترین مقاصد سفر را در قالب یک فهرست مشخص می کنند و در اختیار مسافران قرار می دهند.

 

این در حالی است که در راستای سفر به صورت شخصی مسافران ملزم هستند هفته ها در جست و جوی یک مقصد مناسب باشند و در نهایت با برنامه ریزی مکرر به مشکل بر می خورند.

علاوه بر این، برخی کشور های جهان در راستای ورود مسافران محدودیت دارند. بهترین روش برای ورود به کشور های دارای محدودیت، بهره گیری از تور های مسافرتی است.

 

سفر با تور مسافرتی مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی انتخاب سفر با تور های مسافرتی مناسب افرادی است که به شرکت در گروه های دسته جمعی علاقه مند هستند و از کمک به دیگران لذت می برند. تور مسافرتی برای مسافر هایی که علاقه مند به تقسیم کار هستند، انسانی اجتماعی هستند و از حضور در اجتماع لذت می برند، افرادی که احساس تنهایی می کنند و نمی توانند مشکلات را به تنهایی حل کنند گزینه مناسبی به شمار می رود.

اصلی ترین مؤلفه برای شرکت در تورهای مسافرتی چیست؟

اکثر تور های مسافرتی به صورت دسته جمعی برگزار می شوند. بی شک شرکت در تور های مسافرتی مستلزم مشارکت و انضباط است. لذا اگر فرد منظمی هستید و در خصوص انجام فعالیت های شخصی انضباط به خرج می دهید، می توانید در تور های مسافرتی با اطمینان خاطر شرکت نمایید.

 

معایب تورهای مسافرتی 

• کاهش احتمال ملاقات با مردم محلی

• ارائه غذاهای بی کیفیت و عدم رضایت مسافران از منو های غذایی

• راهنمایان تور خسته کننده

• عدم وقت شناسی عده ای از مسافران

• کاهش مدت زمان بازدید از جاذبه های گردشگری

• انعطاف ناپذیری برنامه سفر

تورپل چیست؟

در افزایش درآمد تورهای سازمان یافته و بهبود تجربه مسافران، پشتیبانی و مدیریت تور نقش چشمگیری دارد. مناسب ترین روش در خصوص کسب رضایت مسافران و تسهیل خدمات ترانسفر بهره گیری از تکنولوژی “تورپل” است.

 

ابزار تورپل یک اپلیکیشن محور است که با استفاده از هوش مصنوعی زمینه را برای برقراری ارتباط مستقیم میان شرکت های مدیریت، آژانس های مسافرتی، مسافران، ترانسفر و تور لیدر فراهم می کند.

 

تورپل به عنوان یک روش هوشمندانه، زمان ورود و خروج مسافران را به تور گردانان و آژانس های مسافرتی اعلام می کند. بدین ترتیب به محض شکل گیری یک مشکل، اپلیکیشن تورپل با مسئول سفر ارتباط برقرار می کند و به رفع مشکل مسافران می پردازد.

 

سخن پایانی 

همان طور که بیان کردیم سفر با تور های مسافرتی از مزیت های گسترده ای بهره مند است. برجسته ترین مزیت سفر با تور مسافرتی به کاهش اتلاف زمان به موجب رزرو محل اقامت، رزرو وسایل حمل و نقل، انتخاب مقصد های گردشگری و غذاهای متنوع اختصاص دارد.

از سری مزیت های سفر با تور مسافرتی می توان به کاهش هزینه های سفر، تضمین امنیت، کسب اطلاعات مختلف و کسب تخفیفات گروهی اشاره کرد.