تور مسافرتی تهران

آژانس گردشگری در تهران

خرید تور گردشگری در تهران

تور لحظه آخری در تهران

آژانس هواپیمایی در تهران
تور طبیعت گردی در تهران

 

برای ارتباط با آژانس گردشگری در تهران از بخش تماس با ما در ارتباط باشید 

سفر کردن یکی از بهترین تجربیات است که می‌توانیم در طول زندگی داشته باشیم. با سفر کردن می‌توانیم با آدم‌های جدید، فرهنگ‌ها و آداب رسوم نو، غذاهای جدید، اقلیم‌ها ی مختلف آشنا شویم و درک بیشتری نسبت‌ به خودمان و زندگی کسب کنیم.
روش‌های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد. می‌توانیم با ماشین شخصی خود به هر کجا که می‌خواهیم برویم، در طبیعت چادر بزنیم یا به خانه اقوام و آشنایانمان برویم. اما اگر بخواهیم به یک مقصد جدید برویم یا یک جاذبه طبیعی را از نزدیک ببینیم یا به خارج از کشور برویم تا با جاذبه‌های گردشگری کشورهای دیگر آشنا شویم، بهترین راه خرید تور مسافرتی است.

 

خرید تور مسافرتی

تورهای مسافرتی توسط آژانس‌های گردشگری عرضه می‌شوند. خدمات موجود در تورهای مسافرتی شامل رزرو اقامتگاه، خرید بلیط وسیله نقلیه، هماهنگی برای صدور ویزا، خرید بیمه مسافرتی، هزینه‌های مربوط به تور لیدر ، هزینه‌های مربوط به وعده‌های غذایی مسافران، هزینه‌های مربوط به خرید بلیط ورود یه جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی می‌شود.
با خرید تورهای مسافرتی می‌توانید در وقت و حتی هزینه خود صرفه‌جویی کنید. اگر خودتان قصد برنامه‌ریزی برای سفر کردن به یک شهر یا کشور دیگر را داشته باشید، لازم است که به‌طور جداگانه خدمات موجود در یک تور را خریداری کنید.

به طور مثال اگر بخواهید در روزهای پنجشنبه تا شنبه این هفته یا هفته دیگر به یک کشور دیگر مثل قطر یا امارات متحده عربی سفر کنید، لازم است که هتل مورد نظرتان را رزرو کنید، بلیط هواپیما بگیرید و اگر نتوانستید در آن تاریخ مشخص هواپیما پرواز مستقیم از تهران به دوحه یا ابوظبی جور کنید، باید بتوانید پروازهای مختلفی را طوری هماهنگ کنید که در کمترین زمان ممکن و با کمترین میزان هزینه به مقصدتان بروید.
اگر بخواهید به یک کشور دیگر سفر کنید که نیاز به صدور ویزا داشته باشد، تمام مراحل اداری صدور ویزا را باید خودتان طی کنید.

اما اگر از یک آژانس گردشگری معتبر تور مسافرتی خریداری کنید، نیاز به انجام هیچ یک از کارهای که در بالا اشاره کردیم، ندارید.
آژانس‌های گردشگری، معمولاً اتاق‌های هتل های یک مقصد یا صندلی‌های پروازهای یک مسیر به‌طور عمده رزرو می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که بتوانند بر روی این خدمات تخفیف بگیرند و هنگامی‌که گردشگران، آن تور گردشگری را خریداری می کنند، این تخفیف شامل حال آن‌ها نیز می‌شود.
البته خدمات موجود در تورهای گردشگری به نوع تور بستگی دارد و همه تورهای مسافرتی این خدمات را ندارند. در ادامه با انواع تورهای گردشگری بیشتر آشنا می‌شویم.

 

انواع تورهای گردشگری

تورهای گردشگری را می‌توان براساس معیارهای مختلف تقسیم‌بندی کرد. به‌طور مثال بسته به این‌که بخواهید به خارج از کشور بروید یا در داخل ایران سفر کنید، می‌توانید تورهای داخلی یا خارجی را خریداری کنید.

تورهای گروهی

اگر علاقه داشته باشید که با یک گروه کوچک که شامل خانواده و دوستانتان باشد، به سفر بروید، می‌توانید تورهای گروهی از قبل شکل گرفته یا سفارشی را خریداری کنید. در این دسته از تورها شما می‌توانید برنامه سفر مورد دلخواهتان را با کمک یک آژانس گردشگری طراحی کنید و این آژانس خدمات موردنظر در تور را متناسب با نیازها و علایق‌تان رزرو می‌کند.
اگر بخواهید در قالب گروه‌های بزرگی که نمی‌شناسید به سفر بروید، باید تورهای گروهی عمومی یا زمان بندی شده خریداری کنید.

تور طبیعت گردی و تاریخی

اگر دوست داشته باشید که یک جاذبه طبیعی را از نزدیک ببینید و در دل طبیعت چادر بزنید یا در یک اقامتگاه بوم گردی اتاق بگیرید، باید تورهای طبیعت‌گردی را خریداری کنید. اما اگر بخواهید از جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی یک مقصد خاص بازدید کنید، می‌توانید تورهای فرهنگی و تاریخی را خریداری کنید.

تور ورزشی

تورهای گردشگری شامل تورهای ورزشی نیز می شوند. به‌طور مثال اگر شما در تور جام‌جهانی قطر ثبت‌نام کنید، تور ورزشی را خریداری کرده‌اید. چراکه هدف از خرید این تور گردشگری بازدید از مسابقات ورزشی است.

تور ماجراجویانه

تورهای ماجراجویانه دسته‌ای دیگر از تورهای گردشگری را شامل می‌شوند. در این‌گونه از تورها معمولاً برنامه سفر طوری طراحی‌شده است که مسافران بتوانند هیجان بیشتری را تجربه کنند. تورهای ماجراجویانه معمولاً سفر به مناطق کمتر شناخته‌شده و یا ماجراجویی در دل طبیعت است.
تور رفتینگ، تورهایی که در برنامه سفر آن‌ها سنگ‌نوردی، غارنوردی، دره نوردی و ورزش‌های این‌چنینی گنجانده شده‌است را نیز می‌توان جزء دسته‌بندی تورهای ماجراجویانه دانست.

تور مستقل

همان‌طور که در بخش قبلی این مقاله نیز اشاره کردیم، تورهای گردشگری تمامی خدمات موجود در یک تور را ارائه نمی‌کنند. به‌طور مثال ممکن است شما با مراجعه به یک وب‌سایت تور سفر به استانبول را خریداری کنید اما تنها خدمات موجود در این تور و هتل و بلیط هواپیما باشد. به این دسته از تورها، تور مستقل گفته می‌شود.

در گذشته‌ای نه‌چندان دور برای خرید تورهای گردشگری مجبور بودیم که به مراکز و دفاتر آژانس‌های خدماتی و مسافرتی مراجعه کنیم. این شیوه از خرید وقت زیادی از ما می‌گرفت و ما مجبور بودیم انتخابمان را محدود به تورهای آژانس گردشگری کنیم که به ان مراجعه کرده ایم.
اما با رشد تکنولوژی، گسترش شبکه اینترنت جهانی و گوشی های هوشمند، خرید تورهای مسافرتی تنها با چند کلیک ممکن شد. در ادامه این موضوع را بیشتر توضیح می دهیم.

رزرو آنلاین تور داخلی

همان‌طور که گفتیم، با رشد و گسترش شبکه اینترنت جهانی به‌راحتی و از هر کجا که باشید، می‌توانید به وب‌سایت وب سایت‌های فروش تورهای گردشگری مراجعه کنید و تور مورد نظرتان را انتخاب کنید.
شما می‌توانید با کمترین زمان ممکن تورهای داخلی را به‌صورت آنلاین رزرو کنید. به‌طور مثال اگر بخواهید تور چند روزه طبیعت‌گردی استان لرستان را خریداری کنید یا بخواهید به شهر شیراز بروید و از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید و یا بخواهید در یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دل جنگل‌های شمال اتاق رزرو کنید، به‌راحتی و با چند کلیک می‌توانید این کار را انجام دهید.

رزرو آنلاین تور خارجی

رشد تکنولوژی، رزرو آنلاین تورهای خارجی را نیز آسان‌تر کرده‌ است. شاید در گذشته برای خرید تور فرانسه مجبور بودید به آژانس گردشگری معتبری که تورهای اروپاگردی برگزار می‌کرد ، بروید و از میان تورهای آن آژانس، یکی را به‌ دلخواه خود انتخاب کنید. پیدا کردن آژانس گردشگری که تور خارجی می‌ فروشد یک مسئله و پیدا کردن تور خارجی که دلخواه ما باشد، مسئله دیگری بود. اما اکنون به‌ راحتی در بستر اینترنت می‌توانید تورهای خارجی آژانس‌های گردشگری مختلف را ببینید و بهترین آن را با چند کلیک ساده رزرو کنید.

این رشد در حوزه تکنولوژی فواید دیگری نیز برای مسافران به‌ همراه داشته‌ است. ازجمله این فواید خرید ارزان‌تر تورهای گردشگری است. در ادامه این موضوع را بیشتر باز می‌کنیم.

 

خرید تور لحظه آخری

زمانی‌ که آژانس‌های گردشگری توری را طراحی می‌کنند، خدماتی نظیر رزرو اقامتگاه و بلیط هواپیما را به طور عمده، برای یک تاریخ مشخص خریداری می کنند. در صورتی‌که این آژانس نتوانند تمام اتاق‌های هتلی را که خریداری کرده‌ است یا صندلی‌های هواپیمایی را که اجاره کرده‌است ، قبل‌ از تاریخ شروع سفر، به‌ طور کامل بفروشد، تورهای خود را به حراج می‌گذارد. به این دسته از تورها که چیزی به شروع تاریخ شروع سفرشان نمانده‌ است، تور لحظه آخری می‌گویند. در صورتی‌ که بتوانید برای سفری که در پیش دارید، تورهای لحظه آخری را پیدا کنید، هزینه کمتری را بابت آن تور می‌پردازید.

در گذشته که خبری از وب سایت‌های آژانس‌های گردشگری و اپلیکیشن‌های خرید تور نبود، شما مجبور بودید به یک آژانس مراجعه کنید یا با کارمندان آن آژانس پیوسته در ارتباط باشید تا بتوانید تور لحظه آخری که مناسب شماست را پیدا کنید. اما امروز به‌راحتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های خرید خدمات سفر و همچنین وب سایت‌هایی که تورهای مسافرتی را به فروش می‌رسانند، تورهای لحظه آخری را پیدا کنید.
تورهای لحظه آخری یک نمونه از تورهای مسافرتی تخفیف‌دار در صنعت گردشگری است.
در ادامه اطلاعات بیشتری درباره تور های مسافرتی ارزان قیمت در اختیارتان قرار می‌دهیم .

خرید ارزان ترین تور مسافرتی

ارزان‌ ترین تورهای مسافرتی محدود به تورهای لحظه آخری نمی‌شود . در صورتی‌ که اطلاعات درستی از مقصد مورد نظرتان داشته باشید، می‌توانید تور مورد دلخواهتان را با قیمت کمتری خریداری کنید.
برای روشن شدن این‌ موضوع بهتر است که با ۲ اصطلاح high season و low season آشنا شویم.
در صنعت گردشگری همانند دیگر کسب‌ و کارهای موجود، زمان‌هایی وجود دارد که میزان تقاضا برای خرید یک محصول به بالاترین حد خود می‌رسد . در این مدت زمان، به دلیل افزایش تعداد گردشگران در یک مقصد خاص، به دلیل سازوکارهای موجود در بازار، قیمت تورهای مسافرتی که به آن مقصد می روند، بالا می‌رود . به این زمان “high season” یا فصول پر رونق می گویند.
از طرفی، زمان‌هایی وجود دارد که میزان تقاضا برای سفر به یک مقصد مشخص کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کند. به این زمان‌ها low season یا زمان های رکود گردشگری می‌گویند.
در ادامه توضیحات بیشتری درباره این دو اصطلاح می دهیم تا تاثیر آن را بر قیمت نهایی تور متوجه شوید.
به طور کلی در تعطیلات (چه تعطیلات آخر هفته، چه تعطیلات رسمی یا تعطیلات مهمی مثل عید نوروز یا تابستان) میزان تقاضا برای سفر کردن افزایش پیدا می‌کند.
اگر شما نیز می‌خواهید در این زمان به سفر بروید، باید منتظر قیمت‌های بالاتری باشید. اما اگر به‌ دنبال تورهای ارزان‌ قیمت هستید، می‌توانید در اواسط هفته، بعد یا قبل‌ از تعطیلات رسمی، بعد یا قبل‌ از تعطیلات نوروز و یا در هر زمانی‌ که تعطیل نیست به مقصد مورد نظرتان سفر کنید.
یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت نهایی تورهای مسافرتی تاثیر گذار است آب و هوای مقصد است.
البته این عامل در ابتدا بر روی میزان تقاضا برای سفر به یک مقصد مشخص تاثیر گذار است و این تقاضا بر روی قیمت نهایی تور گردشگری تأثیر می‌گذارد.
به‌ طور مثال جزایر جنوبی کشور به دلیل آب‌ و هوای گرم و مرطوبی که دارند در روزهای گرم سال به‌ خصوص در فصل تابستان مسافران را اذیت می کند. در نتیجه گردشگران ترجیح می‌دهند که در فصول سردتر یا زمان‌هایی که آب‌ و هوای این مناطق از کشور خنک‌ تر می‌شود به این مناطق سفر کنند.
اگر شما به‌ دنبال خرید تورهای ارزان‌ قیمت جزایر جنوبی کشور هستید، باید در روزهای گرم سال به‌ دنبال این دسته از تورها بگردید.
عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر روی مکانیسم عرضه و تقاضای یک مقصد تاثیر بسزایی دارند. به‌ طور مثال می‌توان به رویدادهای مشخصی مثل گلاب گیری کاشان اشاره کرد. گلاب‌گیری کاشان محدوده زمانی مشخصی دارد و در این مدت‌ زمان میزان تقاضا برای سفر به شهر کاشان و بازدید از این رویداد افزایش پیدا می‌کند.

اگر شما هدفتان از سفر به شهر کاشان شرکت در این رویداد و بازدید از شیوه گلاب‌گیری نباشد و بخواهید صرفاً به دلایل دیگری به این شهر سفر کنید، می‌توانید زمان سفرتان را خارج از این محدوده انتخاب کنید تا تورهای ارزان‌ قیمت‌تری به تورتان بخورد.
تا این‌جا متوجه شدیم که آگاهی از ویژگی های مقصدی که قصد سفر به آن را داریم به ما کمک میکند که بتوانیم تورهای ارزان قیمت مقصد (اعم از شهر یا کشور) مورد نظرمان را پیدا کنیم.
در ادامه به نقش خدمات مختلف یک تور بر قیمت نهایی آن می پردازیم.

بهترین قیمت تور مسافرتی

همان‌ طور که در بخش‌ های پیشین نیز اشاره کردیم خدمات موجود در یک تور شامل اقامتگاه، وسیله حمل‌ و نقل، بیمه مسافرتی، هزینه مربوط به تور لیدر، هزینه‌های مربوط به وعده‌های غذایی، هزینه مربوط به بلیط و رودی‌های جاذبه‌های گردشگری و عوامل دیگری می‌شود.
قیمت نهایی تورهای مسافرتی به قیمت تک‌ تک این خدمات بستگی دارد. اگر به‌ دنبال بهترین قیمت تور مورد نظرتان هستید باید در ابتدا این‌ موضوع را برای خود مشخص کنید که کیفیت خدمات تور برای شما اهمیت دارد یا ارزان‌ قیمت بودن آن.

به‌ طور مثال اگر قصد خرید تور کیش را داشته باشید، می‌توانید توری را انتخاب کنید که محل اقامت آن در یک هتل پنج‌ ستاره باشد یا توری را برگزینید که با خرید آن محل اقامت تان یک هتل ۲ یا ۳ ستاره می‌شود. اگر به‌ دنبال کیفیت بالاتر باشید، به‌ طور حتم توری که هتل پنج‌ ستاره دارد را خریداری می‌کنید و ولی اگر به‌ دنبال قیمت ارزان‌ تر باشید، توری که هتل ۳ ستاره دارد مناسب شما است.
این‌ موضوع درباره وسیله حمل‌ و نقل نیز صدق می‌کند . به‌طور مثال برای سفر به کشور دبی می‌توانید بلیط هواپیمای بیزینس ، اکونومی یا فرست کلاس را تهیه کنید یا برای سفر به شهر بندرعباس می‌توانید بین قطار یا هواپیما یکی را انتخاب کنید.

 

همانطور که می دانید هزینه کلاس پروازی فرست از بیزنس و اکونومی بیشتر است و هزینه کلاس پروازی بیزنس نیز از اکونومی بیشتر می شود. همچنین قیمت بلیط قطار به یک مقصد مشخص از قیمت بلیط هواپیما به همان مقصد به طور معمول بالاتر است.
تنوع خدمات تورهای گردشگری یک مقصد مشخص دست شما را باز می گذارد تا بتوانید بهترین قیمت را برای خود بر گزینید.

البته نمی‌توان بهترین قیمت را صرفاً ارزان‌ترین قیمت تفسیر کرد و گاهاً خرید توری که خدمات باکیفیت‌تری دارد می‌تواند مصداق بهترین قیمت شود.
حال که با عوامل مختلفی که بر روی قیمت نهایی تور گردشگری تاثیر می‌گذارد آشنا شدیم و اطلاعات بیشتری درباره تورهای ارزان قیمت به دست آوردیم، بهتر است که با نحوه رزرو تور های ارزان قیمت گردشگری بیشتر آشنا شویم.

چطور تور ارزان رزرو کنیم؟

برای انتخاب تورهای ارزان‌ قیمت گردشگری می‌توانید به ۲ شیوه عمل کنید. شیوه سنتی که بارها در این مقاله درباره آن صحبت کردیم، مراجعه به آژانس‌ های گردشگری یا تماس با کارمندهای فروش این آژانس ها برای پرس‌وجو از قیمت تورها و پیدا کردن ارزان‌ترین تورهای گردشگری است. روش دوم سرچ کردن در موتورهای جستجو یا دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی آژانس‌های گردشگری و یا نصب اپلیکیشن‌های مرتبط با این حوزه است.

اگر بخواهید در موتورهای جستجویی مثل گوگل عبارت تور ارزان فلان شهر یا کشور را سرچ کنید، چندین وب‌سایت مختلف به شما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید وقت بگذارید و وارد تک‌تک این وب‌سایت ها شوید و تور مورد نظرتان را از میان ده‌ها وب‌سایتی که مربوط به آژانس‌های گردشگری مختلف است، پیدا کنید.

 

رشد تکنولوژی به همین‌جا محدود نمی‌شود و وجود موتورهای جستجویی که صرفاً برای پیدا کردن تورهای گردشگری درست شده‌اند کار مسافران و گردشگران را برای پیدا کردن ارزان‌ترین تورهای گردشگری راحت‌تر کرده‌است.

درصورتی‌ که وارد وب سایت‌های شرکت‌هایی شوید که این نوع از موتورهای جستجو را طراحی کرده‌اند می‌توانید با صرف وقت کمتری ، تورهای ارزان‌ قیمت مربوط به مقصد مورد نظرتان را از میان آژانس‌های گردشگری معتبری که این تور را عرضه می‌کنند، پیدا کنید.

همچنین می‌توانید اپلیکیشن‌های مربوط به این دسته از شرکت‌های گردشگری را بر روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنید تا بتوانید در هر کجا که هستید (در مترو یا اتوبوس، در خانه یا محل کار) به‌ راحتی وارد اپلیکیشن مربوطه شوید و با سرچ تور گردشگری مورد نظرتان و اعمال فیلترهای مختلفی که به شما کمک می‌کند سریع‌تر به خواسته خود برسید، تور خود را انتخاب کنید.
به‌ احتمال زیاد شما در طول شبانه‌ روز بیشتر با تلفن همراه خود کار می‌کنید تا لپ تاب یا کامپیوتر شخصی؛ همین موضوع باعث می‌شود که اپلیکیشن‌های جستجوی تور گردشگری فرصتی برای شما فراهم کند تا بتوانید در روزهای مختلف و ساعات مختلف از قیمت تورهای گردشگری اطلاع کسب کنید و بتوانید ارزان‌ ترین تور را شکار کنید.

در ادامه مقاله قصد داریم که تورهای محبوب گردشگری را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای تعطیلات آینده خود از میان تورهای موجود در بازار گردشگری ایران؛ بهترین تور مسافرتی را بر اساس علایق، نیازها و بودجه خود انتخاب کنید.

محبوب‌ترین تورهای مسافرتی را می‌شناسید؟

همان‌ طور که در بخش‌های قبلی این مقاله اشاره کردیم تورهای گردشگری انواع مختلفی دارند.
قبل‌ از آنکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که محبوب‌ترین تور گردشگری کدام تورها هستند باید بتوانید تور مورد علاقه خود را پیدا کنید.
تنوع در خدمات موجود در یک تور یکی از عواملی است که باعث تنوع تور ها می شود.

شما در ابتدا باید بدانید که سفر با قطار را بیشتر دوست دارید یا با هواپیما، دوست دارید در یک هتل لوکس اتاق بگیرید یا در دل چادر طبیعت چادر بزنید، دوست دارید با یک گروه کاملاً غریبه به سفر بروید یا با دوستان یا خانواده به سفر بروید، دوست دارید تمام مدت‌ زمان سفرتان از قبل برنامه‌ریزی‌ شده باشد و مطابق برنامه‌ سفری که مدیر فنی یک آژانس نوشته است، روزهای سفرتان را بگذرانید یا دوست دارید زمان سفرتان را خودتان برنامه‌ریزی کنید. دانستن همه این عوامل به شما کمک می‌کند تا بتوانید تور مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

زمانی‌ که با تور مورد علاقه‌تان آشنا شدید و متوجه شدید که چه نوع تورهایی بیشتر حالتان را خوب می‌کند و لذت بیشتری برایتان دارد و با شخصیت شما سازگارتر است، می‌توانید از میان تورهای موجود در بازار که متناسب با علایق شماست، محبوب‌ترین تورها را برگزینید.
به‌طور مثال اگر به طبیعت گردی علاقه خاصی دارید با کمی سرچ کردن در موتور جستجوی گوگل می‌توانید با آژانس‌های گردشگری معتبری که تورهای طبیعت‌گردی برگزار می‌کنند ، آشنا شوید. معمولاً آژانس‌های معروف و معتبر در این زمینه تورهایی را برگزار می‌کنند که محبوبیت بیشتری در میان گردشگران دارند.

 

بطور کلی محبوبیت تورهای طبیعت‌ گردی در میان گردشگران ایرانی در چند سال اخیر بسیار بیشتر شده‌ است. زندگی شهری، سر و صداهای مختلف، آلودگی و کم‌ تحرکی از جمله عوامل مؤثری است که باعث محبوبیت تور طبیعت‌ گردی شده‌ است. مسافران ایرانی نیاز دارند تا زمانی را در خارج از فضای شهر به‌ دور از هرگونه سروصدا و در دل طبیعت قرار بگیرند و از دیدن مناظر طبیعی و تجربه کردن آب‌ و هوای مطبوع ، آرامش و لذت جدیدی را تجربه کنند.
در کنار تورهای طبیعت‌گردی ، تورهای بوم‌گردی نیز محبوبیت بیشتری در میان ایرانیان پیدا کرده‌ است. تورهای بوم‌گردی به آن دسته از تورهای گردشگری اطلاق می‌شود که مسافران به قصد بازدید از یک جامعه محلی به یک مقصد مشخص که معمولا یک روستا است سفر می‌کنند، در خانه محلی اقامت می‌کنند، با مردم محلی ارتباط برقرار می‌کنند و از غذاهای محلی آن منطقه میل می‌کنند.

معمولاً تورهای طبیعت‌گردی و تورهای بوم‌گردی در قالب یک تور اجرا می‌شوند. به این صورت که با ثبت نام در این تور هم می توانید از جاذبه های طبیعی یک مقصد مشخص دیدن کنید، هم شب را در اقامتگاه های بومگردی موجود در روستاهای آن منطقه بمانید و از غذاهای محلی آنجا میل کنید.

در چند سال اخیر تورهایی که به قصد بازدید از جزایر جنوبی ایران مثل جزیره قشم یا هرمز برگزار می‌شوند نیز محبوبیت خاصی بین گردشگران پیدا کرده‌است .
جزیره کیش برای سالیان زیادی است که مقصد محبوب گردشگران ایرانی است و تورهایی که به قصد بازدید از این جزیره اجرا می‌شوند ، همواره محبوبیت خاصی بین گردشگران ایرانی دارد. معمولاً خدمات تور کیش محدود به رزرو هتل، بلیط هواپیمای رفت‌ و برگشت و ترانسفور فرودگاهی می‌شود و مسافران می‌توانند برای بازدید از جاذبه‌های این جزیره ماشین کرایه کنند، تاکسی کرایه کنند یا در تورهایی که به قصد گشت‌ و گذار در جزیره کیش، در هتل های کیش به فروش می رسد، ثبت‌ نام کنند.

تور مشهد یکی دیگر از تورهای محبوب در میان ایرانیان، بخصوص افراد مذهبی است. قرارگیری حرم امام رضا در این شهر باعث افزایش بازدیدکنندگان این شهر شده‌ است و این‌ موضوع سرمایه‌گذاران را مجاب کرده‌ است که خدمات و تسهیلات متعددی را برای گردشگران در این شهر ایجاد کنند. در نتیجه وجود این خدمات و امکانات تفریحی و گردشگری علاقه مسافران به سفر به این شهر دو چندان شده‌ است.
تورهایی که به قصد سفر به کشور ترکیه اجرا می‌شوند نیز در میان گردشگران ایرانی محبوبیت خاصی دارد. به دلایلی نظیر قرارگیری این کشور در همسایگی ایران، عدم نیاز به صدور ویزا برای مسافران ایرانی، کیفیت بالای خدمات و امکانات تفریحی و گردشگری ترکیه، تور ترکیه به یکی از تورهای محبوب در میان ایرانیان تبدیل شده است.