تصاویر جالب از قلعه بکال در کرالا هند

 

قلعه بکال (Bekal Fort) در کرالا هند
هند کشوری بزرگ با ۲۸ ایالت است که سفر به آن شما را با گنجینه های فرهنگی متنوعی آشنا می کند. کرالا در جنوب هند یکی از زیباترین ایالت های  این کشور است که همه آن را به تالاب ها و قایق های معروفش می شناسند اما اینجا جاذبه های تاریخی زیادی هم دارد که یکی از آن ها قلعه بکال (Bekal Fort) است قلعه ای که یکی از بزرگ ترین قلعه های به جا مانده در این ایالت است و به غیر از اینکه جاذبه ای تاریخیست طبیعتی زیبا را هم در اطراف خود دارد.

قلعه بکال,قلعه بکال در کرالا,عکس های قلعه بکالعکس های قلعه بکال

قلعه بکال (Bekal Fort) یکی از بزرگ ترین قلعه های کرالا است که در دهکده بکال در کاساراگود قرار دارد. کاساراگود شهری زیبا در نواحی شمالی کرالاست که در ۱۶ کیلومتری جنوب آن قلعه ای زیبا قرار گرفته، قلعه ای که که بعد از گذران سالیان به خوبی حفظ شده و در احاطه ساحلی باشکوست.  این قلعه در قرن ۱۷ ساخته شده و ازبرج های دیده بانی بلندش چشم انداز زیبایی از دریای عربی وجود دارد. قله بکال که تقریبا ۳۰۰ سال قبل ساخته شده یکی از بهترین و بزرگ ترین قلعه های کرالاست و داستان های جذابی از گذشته ها را در سینه دارد برای همین هزاران گردشگر هر سال از این قلعه دیدن می کنند.

 

قلعه بکال,قلعه بکال در کرالا,عکس های قلعه بکال تصاویر قلعه بکال

قلعه بکال در قلب طبیعتی زیبا قرار گرفته و وقتی به آن می رسید چیزی که شاید در نگاه اول نظرتان را بیشتر جلب کند باغی سرسبز و تماشایی است که این قلعه را در خود جای داده است. در گوشه ای از باغ، برج دیده بانی بزرگی را می بینید که برای رسیدن به بالای آن باید از سربالایی عریضی بالا بروید. با بالا رفتن از سربایی برج، چشم انداز و منظره ای حیرت آور انتظارتان را می کشد. همانطور که به بالای برج نزدیک می شوید کم کم دریای آبی نمایان می شود و چشم اندازی جذاب را برایتان به نمایش در می آورد.

 

بر روی دیوارهای قلعه بکال برای اهداف دفاعی سوراخ های بزرگ و کوچکی وجود دارد که در قرن های گذشته در آن ها توپخانه های بزرگ قرار می گرفت و خدا می داند که این دیوارها در گذشته شاهد چندین جنگ بوده اند.

 

قلعه بکال,قلعه بکال در کرالا,تصاویر قلعه بکال قلعه بکال از جاذبه های توریستی هند

قلعه بکال از دیوارها، مسیرهای راه رفتن و سنگر تشکیل شده و خندقی دور آن کشیده شده است. بالای این قلعه شکلی مدور دارد که از سنگ های قهوه ای ساخته شده است. جذاب ترین بخش این قلعه برج دیده بانی آن است که توسط تیپو سلطان ساخته شده و چشم انداز تماشایی از ساحل صخره ای دریای عرب می دهد.  سطح برخی از سنگ های قلعه تیره شده و بعضی از قست های آن را خزه و علف های هرز پوشانده اما قلعه و اطراف آن کاملا تمیز و زیباست. امروز قلعه بکال ونواحی اطراف آن به سرعت در حال تبدیل به شدن به مقصد بین المللی گردشگری است و خیلی از فیلمسازان هندی فیلم های خود را در همین نواحی فیلملبرداری می کنند.

 

قلعه بکال,قلعه بکال در کرالا,تصاویر قلعه بکالعکس های قلعه بکال
قلعه بکال در کرالا,قلعه بکال,تصاویر قلعه بکالتصاویر قلعه بکال

این قلعه جایی است که تاریخ را در قلب خود نگه داشته و در برابر گذر سال ها مقاوت کرده است.  می توانید در ساحل ماسه ای کنار قلعه راه بروید و در حالی که امواج آرام دریا خودش را به شما می رساند صدف های زیبا جمع کنید. اگر زمان غروب را برای بازدید از قلعه انتخاب کنید هم غروب خورشید ساحل و هم قلعه را در جادویی ترین حالت ممکنش می بینید. بازدید از این قلعه تجربه عالی برای کشف میراث فرهنگی شمال کرالاست.