آشنایی با جاذبه ی گردشگری مصر / تور مصر

سفر با تور مصر حتما از اهرام باستانی دیدن کنید. در میان اهرام مصر، اهرام گیزا جز عجایب هفتگانه مصر به شمار می روند. این اهرام به ثبت یونسکو نیز رسیده است.

کشور مصر

مصر کشوری باستانی و با شکوه است که تاریخ ارزشمند و قدمت طولانی دارد. با سفر به مصر می  توانید از نزدیک شاهد جلال و عظمت و زیبایی آن باشید. کشور مصر، از سال های بسیار طولانی و دور دارای جاذبه های تاریخی و باستانی بوده و از همین رو به چنین شهرت جهانی رسیده است. امروزه مصر یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته می شود. سفر به مصر مانند رفتن به صفحات یک کتاب تاریخی جذاب است. کشوری که سرزمین امپراطورها، ملکه ها و برده ها بوده است. بناهای زیبای این کشور به جلال و شکوه آن می افزاید و شما را یاد عکس های زیبای یک داستان تاریخی می اندازد.

 

یکی از دلایلی که افراد را برای سفر به مصر ترغیب می کند علاوه بر تاریخ زیبای آن، فرهنگ ارزشمند و سالم این کشور است. همه چیز در مصر پیدا می شود. چه بخواهید به قصد دیدن جاذبه های طبیعی سفر کنید و چه به دنبال مکان های تاریخی آن باشید، مصر یک گزینه خوب برای شماست. کشور مصر پر از جاذبه های طبیعی از دریا و شن ماسه و رودخانه گرفته تا بیابان های وسیع و صخره های مرجانی معروف است.

اگر روزی این فرصت را پیدا کردید که به کشور بی نظیر مصر سفر کنید، حتما بازدید از اهرام مصر، اسکندریه و سواحل آفتابی را تجربه کنید چرا که از زیبایی آن شگفت زده خواهید شد. همچنین مسافرانی که برای اولین بار به کشور مصر سفر می کنند می توانند تجربه به یادماندنی شترسواری یا دوچرخه سواری در بیابان های مصر را داشته باشند. همچنین امکان ندارد به کشور مصر سفر کنید و تجربه شترسواری در برخی از بیابان های مصر مانند: دریای ماسه بزرگ، کویرآبی، صحرای شرقی یا لیبی را نداشته باشید. یکی از هیجان انگیز ترین کارها تجربه یک شب زندگی در دل بیابان و آشنایی با زندگی و فرهنگ مردمان آنجاست.

راهنمای سفر به مصر
شاید با خود فکر کنید چرا باید مصری که در مرز آفریقا قرار دارد را برای سفر انتخاب کنید. در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی سرسبز و زیبا، برای تجربه یک سفر رویایی وجود دارند که شاید سفر به آن ها معقولانه تر به نظر برسند. برای یافتن این پاسخ ما در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های بی نظیر مصر آشنا کنیم. ویژگی های خاص این کشور باعث شده به صورت منحصر به فرد باقی بماند. شاید بسیاری از این شگفتی ها را نتوانید در کشورهای دیگر پیدا کنید. با ما همراه باشید تا به بررسی این جاذبه های گردشگری بپردازیم.

جاذبه های دیدنی و تفریحی تور مصر:
اهرام مصر
در سفر با تور مصر حتما از اهرام باستانی دیدن کنید. در میان اهرام مصر، اهرام گیزا جز عجایب هفت گانه مصر به شمار می روند. این اهرام به ثبت یونسکو نیز رسیده است. اهرامی که پر از شگفتی های تمدن چهارساله مصر است و هنوز چیزهایی برای کشف کردن در خود دارد. اهرام گیزا به عنوان نشانه مصر معرفی شده اند و این فقط یکی از چندین مکان تاریخی کشور مصر به شمار می آید. در ادامه به توضیح تاریخچه ای کوتاه از اهرام گیزا، مجسمه اسفینکس یا ابوالهول می پردازیم که این تاریخچه خود یکی از علل معروف شدن این مکان زیباست.

 

تور مصر,تور مصر قاهره,تور مصر باستان

اهرام باستانی از جاذبه های دیدنی تور مصر

 

اهرام گیزا مصر
اهرام گیزا مجموعه اهرامی ست که در دوران مصر باستان به جود آمده و تا این زمان همچنان در مصر و در شمال شهر قاهره کنونی قرار دارند که در تور مصر حتما از آنها دیدن خواهید کرد. فاصله اهرام تا شهر قاهره چیزی حدود سه الی چهار ساعت است. همانطور که گفتیم اهرام گیزا یا جیزه از عجایب هفت گانه جهان می باشد. این اهرام با نام های خوفو، خفرع و منقرع شناخته می شود که معروف ترین آن خوفو است. مساحت این اهرام حدود 8 کیلومتر مربع است.

 

اهرام کوچکی نیز در این مجموعه قرار دارند که نام یکی از آنها اسفینکس یا ابولهول است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در زمان ساخت این اهرام، حدود 100 هزار تن کارگر به کار گرفته شدند و ساخت این اهرام حدود 20 سال به طول انجامیده. در این اهرام می توانید تلفیق عجیب علم و تاریخ را با هم مشاهده کنید. قرارگیری این اهرام دقیقا زیر سه ستاره معروف صورت فلکی شکارچی ست. که موضوع جالبی برای دانشمندان است. یک کشتی باستانی با قدمت 2500 ساله نیز در کنار این اهرام وجود دارد. قدمت و زیبایی با شکوه آن حتما شما را شگفت زده خواهد کرد.

بازدید از مجسمه اسفینکس یا ابوالهول در تور مصر
مجسمه اسفنیکس یا ابولهول در مجموعه اهرام مصر قرار دارد و جز بزرگترین مجسمه های جهان است. شاید نام غول افسانه مصر باستان یا اسطوره ادیپ به گوشتان خورده باشد، بی شک منظور این مجسمه است. این مجسمه عظیم ترکیبی از سر انسان و بدن شیر و دوبال است که دارای ارتفاع 20 و طول 70 متر می باشد.

 

تور مصر,مجسمه اسفنیکس در تور مصر,تور مصر باستان

مجسمه اسفنیکس یا ابولهول یکی از جاذبه های تاریخی تور مصر است

 

صحراهای مصر
پیشتر گفتیم مهمترین دلیل سفر به مصر، مکان های تاریخی و عجایب هفت گانه بود. در این بخش قصد داریم از دلایل دیگر سفر به مصر صحبت کنیم، قطعا یکی از آنها، صحراهای مصر است که از جاذبه های شگفت انگیز مصر محسوب می شود. بزرگترین صحراهای مصر؛ دریای ماسه بزرگ، صحرای سینا، کویر آبی، صحرای شرقی و صحرای لیبی هستند. صحراهای زیبای مصر از جاذبه های دیدنی این کشور هستند. شاید تصور کنید این صحراها خالی از سکنه هستند در صورتی که اینطور نیست. تجربه صحراگردی و معاشرت با ساکنین آن از کارهایی است که باید در مصر انجام شود. اگر شما هم علاقه  دارید تجربه یک شب زندگی در صحرا را داشته باشید و لذت سکوت و آرامش آن فضا با شن های روان را داشته باشید تور مصر را به شما توصیه می کنیم. این سفر همچنین یک فرصت عالی برای افرادی ست که می خواهند کمی از شلوغی و ترافیک شهری به دور باشند.

 

تور مصر,دیدنیهای تور مصر,تور مصر باستان

دوری از هیاهوی شهر را در صحراهای مصر تجربه کنید

سفر به دریای سرخ در تور مصر
دریای سرخ مصر، بهشت این کشور نامیده می شود که بسیاری از افراد جذب این شگفتی می شوند. دریای سرخ یکی دیگر از جاذبه های مصر است. در کنار بیابان های زیبا و صحراهای شگفت انگیز مصر، دریای سرخ یکی دیگر از جاذبه های این کشور می باشد که بازدید از آن لذت بخش است. همچنین بسیاری از تفریحات از جمله: شیرجه زنی در آن انجام می شود. وجود صخره های مرجانی سبزرنگ و آب زلال دریا، زیبایی آن را دو چندان کرده است. شاید جالب باشد که بدانید قدمت این صخره ها به 5 تا 7 هزار سال پیش برمی گردد.

بسیاری از علاقه مندان به رشته های ورزشی آبی نیز برای انجام تمرینات خود به این دریا سفر می کنند. کشور مصر پر از شگفتیهای دیدنی ست که تاریخ و زیبایی را در خود جا داده؛ از اهرام گیزا گرفته تا مرجان های حیرت انگیز دریای سرخ.

 

تور مصر,دیدنیهای تور مصر,دریای سرخ در تور مصر

بسیاری از گردشگران برای دیدن دریای سرخ، تور مصر را انتخاب می کنند

 

دیدن جانداران دریای سرخ در “تور مصر”
در این قسمت می خواهیم در رابطه با جانداران زیبای دریای سرخ صحبت کنیم. این دریا با طول 1900 کیلومتر، عرض 300 کیلومتر و عمق 500 متر از عجایب بی نظیر دنیا به شمار می آید. قدمت آن حدود 30 سال است و بسیاری از گونه های دریایی از جمله: ماهی ها، بی مهره ها و جلبک ها در آن وجود دارند. برخی از ماهی های این دریا شامل: شیرماهی، دلقک ماهی، کوسه، اشعه-ماهی و… می باشد.

بازدید از شهر قاهره در تور مصر
پس از گردش در مصر و دیدن جاذبه های معرفی شده، تفریح شبانه یکی از مواردی است که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشید. شهر قاهره مصر دارای تفریحات متععد شبانه است. از کلاب های شبانه گرفته که خوانندگانی مختلفی از سراسر دنیا را به خود جذب می کند تا رستوران های مختلف و…. همچنین همنشینی با ساکنین آن نیز شاید برای شما لذت بخش باشد.

موزه های کشور مصر
موزه بزرگ مصر از مشهورترین موزه های جهان است که بیش از 160 هزار آثار باستانی دارد. یکی از جالب ترین نکات در رابطه با این موزه وجود 27 عضو خاندان سلطنتی باستانی مصر مومیایی شده در آن است که شاید کمی عجیب به نظر برسد. اشیاء نگهداری شده در این موزه نیز قدمت طولانی دارند که نشان از غنی بودن این موزه است.

 

تور مصر,دیدنیهای تور مصر,مراکز خرید در تور مصر

موزه بزرگ مصر از مشهورترین موزه ها می باشد

 

مراکز خرید و بازارهای مصر
اکثر ایرانی ها در سفرهای خود علاقه زیادی به خرید آثار سنتی و تاریخی دارند. بازار مصر یکی از مواردی است که بهتر است از آن بازدید کنید، چرا که دارای کالاهای مختلفی از جمله: مجسمه های مختلف، ادویه ها، جواهرات نقره ای و لباس های محلی که می توان به عنوان یک سوغات از مصر  تهیه کرد.