10 مکانی که در سفر به آنکارا حتما باید رفت

10 مکانی که در سفر به آنکارا حتما باید رفت

مکان ها دیدنی آنکارا

همانطورکه می‌دانید شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه محسوب می‌شود. همچنین آنکارا پس از استانبول بزرگترین شهر در این کشور است. در این شهر هم همانند استانبول جاهای دیدنی تاریخی خود نمایی می‌کنند. مکان‌های بی‌نظیری که عظمت آنها شما را شگفت‌زده خواهد کرد. با اینکه آنکارا حالا دیگر شهری تقریبا مدرن به شمار می‌آید اما جاذبه‌های تاریخی آن بیش از هر چیزی گردشگران را به سمت خود می‌کشاند.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

آنیت کبیر (Anıtkabir)

آنیت کبیر مکانی تاریخی از جاهای دیدنی آنکارا می‌باشد. همانطورکه می‌دانید مصطفی کمال آتاتورک بنیان‌گذار جمهوری ترکیه بوده و در این کشور شخصیت بسیار مهمی تلقی می‌شود و همچنین باید بدانید که آنیت کبیر آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک می‌باشد. قدمت این بنا به سال ۱۹۵۳ میلادی باز می‌گردد و فضای آن بسیار چشمگیر طراحی شده است.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

 

 

 

 

پارک کولو (Kuğulu Parkı)

پارک کولو به اندازه پارک جوانان در آنکارا بزرگ نیست. این پارک حدودا ۲.۵ هکتار وسعت دارد. نکته جالب در مورد پارک کولو که به عنوان پارک سوان نیز شناخته می‌شود نگهداری قوها در آن است.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

 

پارک جوانان (Gençlik Parkı)

پارک جوانان آنکارا فضایی در حدود ۷۰ هکتار را شامل می‌شود. اگر به وسیله قطار از شهر دیگری به آنکارا سفر کنید یکی از نخستین چیزهایی که در این شهر خواهید دید چرخ‌وفلک بزرگ پارک جوانان می‌باشد. در این پارک در کنار شهربازی و فضا های سبز  چشم‌نواز استخرهای آب هم وجود دارند. این پارک هم یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا است که در شب هم می‌توانید از آن بازدید کنید و نورپردازی آن جالب توجه خواهد بود. البته در پارک جوانان آنکارا فروشگاه‌ها متنوعی وجود دارد و از بابت خرید مشکلی نخواهید داشت.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

 

 

مساجد دیدنی آنکارا

مساجد با معماری‌های خیره‌کننده در کشور ترکیه از جاذبه‌های گردشگری اصلی به شمار می‌آیند. این مساجد به نوعی نمایانگر هنر اسلامی در سال‌های بسیار دور هستند و معمولا بسیار باشکوه طراحی شده‌ااند. با اینکه می‌توان گفت مسجد ایاصوفیه در استانبول سنبل مساجد زیبا در ترکیه است اما مساجد این شهر هم از جاهای دیدنی آنکارا بوده و جذابیت‌های زیادی دارند.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

مسجد قوجاتپه

حتی اگر به بازدید از مساجد و مکان‌های مذهبی علاقه‌ای ندارید سری به مسجد قوجاتپه بزنید. این مسجد یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی آنکارا بوده که قدمت آن به سال ۱۹۶۷ میلادی می‌رسد. مسجد قوجاتپه در حقیقت بزرگترین مسجد در سراسر آنکارا محسوب می‌شود و چهار مناره بزرگ آن از هر جایی در آنکارا قابل مشاهده است.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

 

 

برج آتاکوله

در میان جاهای دیدنی آنکارا برج آتاکوله از سایرین متفاوت‌تر است. این برج در حدود ۱۳۰ متر ارتفاع داشته و از بالای آن چشم‌انداز بی‌نظیری رو به شهر آنکارا خواهید داشت. توصیه می‌کنم میل کردن یک وعده غذایی خود را برای رستوران گردان برج آتاکوله برنامه‌ریزی کنید.

  استانبول تا تروا : هرآنچه که باید بدانید

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

آکواریوم آکوا وگا (aquavega)

تونل آکواریوم آکوا وگا حقیقتا یکی از بهترین تونل‌های آبی آکواریومی در سراسر اروپا محسوب می‌شود. در این آکواریم بیش از ۱۲ هزار آبزی زندگی می‌کند. شما می‌توانید در آکواریوم آکوا وگا کوسه‌ها را نیز از نزدیک تماشا کنید. این مکان یکی از بهترین جاهای دیدنی آنکارا بوده که در آن می‌توانید به تفریح بپردازید. هزینه ورودی به آکواریوم آکوا وگا برای بزرگسالان ۱۵ لیر و برای کودکان ۱۰ لیر می‌باشد. اگر از علاقمندان به دنیای زیر آب هستید در آنکارا سری به آکواریوم آکوا وگا بزنید.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

 

پارک آبی واتر سیتی  (Watercity Aquapark)

در پارک آبی واتر سیتی  یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی آنکارا  بیش از ۳۰ بازی هیجان‌انگیز آبی به چشم می‌خورد. این پارک در حدود ۸۰ هزار متر مربع وسعت داشته و در حقیقت بزرگترین پارک آبی در سراسر آنکارا به شمار می‌آید.  سرسره‌های آبی متنوع، استخر‌ها و رستوران‌های پارک آبی واتر سیتی  انتظار شما را می‌کشد. جالب است بدانید حتی برخی از شرکت‌ها جلسات کاری خود را در این پارک  آبی برگزار می‌کنند. هزینه ورودی پارک آبی واتر سیتی  برای بزرگسالان ۵۰ لیر و برای کودکان ۳۵ لیر است. البته توجه داشته باشید که این مقدار در آخر هفته‌ها به اندازه ۱۰ لیر افزایش می‌یابد.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه

موزه‌های آنکارا

یکی از روش‌هایی که به وسیله آن می‌توانید با فرهنگ و تاریخچه شهر آشنا شوید بازدید از موزه‌ها می‌باشد. علاقمندان به المان‌های تاریخی شهر حتما باید سری به موزه‌های آنکارا بزنند. در زیر لیست تعدادی از موزه‌های آنکارا را آورده‌ایم.

جاذبه های گردشگری آنکارا ترکیه