سراب نیلوفر کرمانشاه

دیدنی‌های سراب نیلوفر

زمانی که به کرمانشاه سفر می‌کنید و برای تماشای سراب دیدنی نیلوفر به این منطقه می‌روید نیلوفرهای زیبای آبی منظره‌ای خیره کننده را رقم زده‌اند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. گل‌های نیلوفر از زیباترین گل‌ها بوده که دارای تقدس بسیار است و مظهر صلح و صفا و آرامش نیز می‌باشد.

در زمان بازدید از سراب نیلوفر شما می‌توانید از قایق هایی که برای گشت و گذار بر روی دریاچه تدارک دیده شده‌اند نیز استفاده کرده و تمامی نقاط این دریاچه زیبا را تماشاکنید. در زمان بازدید از سراب نیلوفر کرمانشاه سعی کنید با استفاده از دوربین تمامی تصاویر زیبا و مناظر دیدنی دریاچه و اطراف آن را به یادگار ثبت کنید.

آب سراب نیلوفر از کجا تامین می‌شود

آب زلال سراب نیلوفر از چشمه‌هایی که در زیر این دریاچه وجود دارند تأمین می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های سراب نیلوفر  شفافیت و زلالی آب آن می‌باشد که شما به راحتی می‌توانید ته دریاچه و ساقه‌های نیلوفرهای آبی را مشاهده کنید.

آب دریاچه سراب نیلوفر در سال 90 خشک شد و این دریاچه دچار خشکسالی شد که تأسف همگان را برانگیخت اما در پی بارش‌هایی که بعد از آن انجام شد این سراب نیلوفری جانی دوباره گرفت و حیاط به آن بازگشت. اما همچنان این نگرانی وجود دارد که این دریاچه دوباره دچار کم آبی و خشکسالی شود.