معرفی کشور چین

معرفی کشور چین : کشور چین که به نام جمهوری خلق چین هم شناخته می شود . یکی از پرجمعیت تعرین کشور ها در دنیاست که با جمعیتی 1.4 میلیارد نفری ، چیزی در حدود 19 درصد از جمعیت کل دنیا را در خود جای داده است. این کشور از لحاظ میاحتی و وسعت، تقریبا 6 برابر مساحت ایران را داراست.

معرفی کشور چین

پایتخت این کشورشهر پکن می باشد و نیز با کشورهایی مانند روسیه، ویتنام ، ایران از سه جهت ، شمال ، جنوب و غرب، دارای مرز مشترک می باشد.
کشور چین دارای آب و هوای مختلف در تقاط مختلف کشور می باشد، اما به طور کلی دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم و البته بارانی!!! است.

شهرهای مهم چین

شهرهای پکن، شانگ های ، گوانگ ژو به ترتیب سه شهر مهم در این کشور هستند. که داشتن آگاهی هایی کلی در رابطه با هر کدام از آن ها در راستای معرفی کشور چین، خالی از لطف نیست.
پکن: این شهر پرجمعیت ترین شهر در تمام دنیاست که مرکز کشور چین می باشد. و نیز از لحاظ وسعت در رتبه ی دوم بزرگترین شهر چین بعد از شانگهای قرار می گیرد.

شانگهای: این شهر با داشتن 23 میلیون نفر جمعیت، مرکزیت تجاری و اقتصادی در چین را دارد. و با داشتن کارحانه های مختلف، به یکی از مراکز اصلی صنایع سنگین در منطقه تبدیل شده است. این شهر در چندین سال اخیر ، بربازدید ترین شهر در کشور چین بوده است.

گوانگ ژو: این شهر یکی از مهم ترین مراکز تبادل فرهنگی در چین می باشد که حدود 12 میلیون نفر جمعیت در آن زندگی می کنند.
شهرهای نان جینگ، هانگ زو، گویی لین، شی آن، سوژو و … از دیگر شهرهای معروف و مهم در کشور چین هستند.

زبان

یکی از فاکتورهای مهم در معرفی کشور چین، زبان آن کشور می باشد. زبان اصلی مردم چین، زبان ماندارین چینی می باشد که به عنوان زبان آموزشی در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از ماندارین زبان هایی مانند وو، کانتونیز، و … در نواحی مختلف کشور، مورد استفاده قرار میگیرد.

نظام سیاسی

کشور چین با نظام حکومتی سوسیالیستی- کمونیستی اداره می شود. و در عرصه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی به غیر از اقتصاد، پیرو اصل کومونیسم مائو می باشد . احزاب گوناگونی در این کشور فعالیت می کنند که بیشترین نقش آنها در تایید نظام کمونیستی می باشد و کمترین مخالفت را با آن دارند.

اقتصاد

کشور چین دومین کشور دنیا از نظر داشتن افراد میلیاردر می باشد. کالاهای تجملی در ایام اخیر به شدت مورد استفاده بوده و بازار بسیار خوبی را در این کشور پیدا کرده اند. رشد اقتصادی در این کشور باعث به وجود آمدن تورم شده و در پی آن باعث افزایش نابرابری اقتصادی به صورت چشمگیری شده است. واحد پول چین یوان می باشد.

مذهب

یکی از مباحث مهم در رابطه با معرفی کشور چین، مذهب مردم آن است . با این وجود که تعدادی از مردم این کشور خود را بی دین می دانند ، اما پیروانی برای دین بودایی، مسیحی و درصد بسیار اندکی مسلمان در این کمشور زندگی می کنند.

مکان های توریستی چین

آخرین آیتم مهم در معرفی کشور چین، آگاهی از مناطق دیدنی این کشور بعنوان کشوری توریستی می باشد. مناطقی مانند کوه های آهکی، دیوار چین، قصرهای شهر ممنوعه، معبد بهشت، ارتش یفالین غار موگائو، و بسیاری از مراکز طبیعی و تاریخی دیگر، از جمله اینها می باشد.