زیباترین صخره در جهان

زیباترین صخره در پریکستولن نروژ

پریکستولن یکی از دیدنی ترین طبیعت های کشور نروژ است که به عنوان یک از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری  می باشد و ما در این مقاله قصد داریم حقایق جالبی را از این صخره زیبا در اختیارتان قرار دهیم.

صخره پریکستولن کجاست؟
پریکستولن ( Preikestolen) جاذبه گردشگری مشهوری در فورسند، ریفیلک کشور نروژ است. صخره پریکستولن که فتوژنیک‌ترین منطقه کشور به حساب می‌آید، گردشگران را به دلهره‌آورترین و شگفت‌انگیزترین تجربه سفری دعوت می‌کند.

ویژگی های صخره پریکستولن:
این صخره در واقع یک صخره ی بسیار شیبدار و مرتفع است به بلندای ۶۰۴ متر و سطحی هموار به ابعاد تقریبی ۲۵ در ۲۵ متر است  و نقطه مقابل فلات Kjerag است.

راهپیمایی پریکستولن در ابتدای مسیر به صورت پیاده روی است تا این که هر چه جلوتر می روید مسیر شیبدارتر می شود و اگر خیلی اهل چالش نباشید در جاهایی ممکن است اذیت شوید. در کل، کل مسیر مسافتی معادل ۳٫۸ کیلومتر دارد.

جدای از هیجانی که  بالا رفتن از این صخره ها دارد، بودن در بالای آن ها منظره ای را در برابر چشمانتان قرار می دهد که فرای تصور و خارج از ذهن است.

وقتی از بالا به صخره پریکستولن نگاه کنید به نظر می‌آید شکافی که صخره را از کوه جدا کرده به طور شگفت‌انگیزی صیقل داده شده و بیش‌تر شبیه به تکه‌ای کیک است که با چاقو بریده باشند.

 

پریکستولن,صخره پریکستولن,پریکستولن نروژنحوه شکل‌گیری صخره پریکستولن:

پریکستولن حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش و در عصر یخبندان و بارسیدن یخچال‌های طبیعی به لبه پرتگاه پدید آمده است. طی این دوره آب یخچال در درز و شکاف‌های کوهستان منجمد شده و سرانجام به توده‌های سنگی بزرگ و زاویه‌دار شکسته شد که بعداً توسط جریان یخچالی جابه‌جا شدند. این فرایند علت شکل زاویه‌دار فلات یخچالی را تشریح می‌کند.

بهترین زمان سفر به صخره پریکستولن:
آپریل تا سپتامبر. چرا که در فصل زمستان به خاطر بارش باران و برف واقعا لیز می شود و گاهی کاملا یخ می بندد و از طرف دیگر به خاطر این که مسیر شیبدار است، بالا رفتن از آن کاملا بستگی به درجه ی سختی دارد.

قبل از این که به این صخره بروید بهتر است آب و هوا را خوب چک کنید و البته خودتان را بهتر است برای تغییرات ناگهانی آب و هوا هم آماده کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای رفتن به صخره پریکستولن:
– آب و خوراکی
– وسایل مورد نیاز پیاده روی
– دوربین عکاسی
– لباس گرم ( حتی در تابستان )

 

پریکستولن,صخره پریکستولن,پریکستولن نروژچگونه به صخره پریکستولن برویم؟

گردشگرانی که قصد سفر به پریکستولن را دارند، می توانند از  طریق زمینی یا با استفاده از کشتی های کوچک روی رودخانه سفر کنند و خود را به پایین صخره برسانند.