جوانرود کجاست؟

مکان های تفریحی جوانرود

جوانرود دارای اماکن تفریحی بسیار زیبایی است که در گونه خود بی همتا است آب چشمه های زاگرس هر عاشق طبیعتی را سیراب می کند و صدای کبک ها گوش هر مسافر خسته از شهرها را می نوازد. از دیگر مکان های تفریحی جوانرود میتوان به غار کاوات، روستای سفید برگ، رود لیله، آبشار روستای سیاران نهرآب اشاره کرد.  این شهر دارای جنگل‌های طبیعی و بکر بلوط نیز می‌باشد.

 

جوانرود گردشگر پذیر ترین شهر در منطقه غرب کشور است که همین کار باعث شکوفا شدن اقتصاد این شهر شده است.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

مکان های تفریحی جوانرود

 

مکان های تاریخی جوانرود:

نام جوانرود برگرفته از قلعه‌های حکومتی متعددی است که در این منطقه در چند قرن اخیر توسط حکومت‌ها بنا نهاده شده‌است.

 

جوانرود علاوه بر مکان های تفریحی دارای مکان های تاریخی مانند: قلعه چنگیزخان، قلعه آلانی ونقاره خان، برج جوانرود، قلعه دوان، تپه صفی الدین خان نیز می باشد.

 

جوانرود کرمانشاه

فاصله و راههای دسترسی به شهرها از موضوعات مهمی است که در موقع سفر به آن توجه می شود. جوانرود کرمانشاه مسافتی 90 کیلومتری دارد. با خودرو سواری نهایت در یک ساعت و نیم قابل دسترسی است و با اتوبوس ها در حد دوساعت است.

هواشناسی جوانرود

اب و هوا هم از ديگر معیارهای سفر است. هوای جوانرود معتدل کوهستانی است. خبری از زمستان های سخت و تابستان های بسیار گرم نیست. دمای هوا به طور متوسط در فصل زمستان به 0 تا_ 5 درجه سانتی گراد میرسد در شرایط برف و سرما و در شرایط معمولی بین 12 تا، 20 درجه است. و در فصل تابستان هم دما بین 25 تا 35 درجه متغیر است. و چندان دشوار نیست. هواشناسی جوانرود بسیار حائز اهمیت است و بهتر است پیش از سفر به این منطقه حتماً وضعیت هوا را چک کنید.

بیمارستان جوانرود

جوانرود دارای یک بیمارستان نه چندان بزرگ و پیشرفته است این بیمارستان که به نام حضرت رسول نامیده شده است. نقش مهمی در سلامت منطقه دارد. و از ارجاع بیماران به مرکز استان تا حد زيادي کمکرده است. زمین این بیمارستان که محوطه بزرگی است به وسیله یک خیر جوانرودی اهدا شده است.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

این شهر دارای بافت فرهنگی خاصی است از عجایب شهر جوانرود میتوان به روحیات و فرهنگ عامه آن اشاره نمود.

شب نشینی یکی از رسوم اصیل ایرانی که هنوز در این شهر رایج است. رفتن به منزل هم‌دیگر در شب برای صرف شام یا بعد ازشام جهت دید و بازديد است. تقریباً 5 تا شب نشینی در هفته از چیزهای بسیار عادی است. مردم این شهر بسیار خون گرم هستند و از تنهایی بیزارند.

 

مقاصد گردشگری نزدیک در دیگر شهرستانها:

چشمه شفا بخش ریزه که از اب ان برای درمان مشکلات کلیوی استفاده می شود و در شهرستان ثلاث باباجانی قرار دارد. غار آبی قوری قلعه در محور پاوه جوانرود، سراب زیبا روانسر، سد داریان پاوه ، قلعه بردزنجیر در شهرستانها هرسین و کرمانشاه