جاذبه های گردشگری کشور ترکیه

جاذبه های گردشگری کشور ترکیه

بیشترین آثار تاریخی و جاذبه های توریستی این کشور در شهر سنتی و باستانی استانبول واقع است و تمامی تورهای گردشگری در سراسر دنیا، این شهر را اصلی ترین هدف توریستی خود قرار می دهند.

ایاصوفیه (Aya Sofya)

ایاصوفیه (Aya Sofya)

یکی از معروف ترین و زیباترین آثار تاریخی شهر استانبول در کشور ترکیه است. این بنا بسیار مجلل و متعلق به حکومت دوره قسطنطنیه است. ایاصوفیه دارای موزه های فرراوان با آثار تاریخی شکوهمند و بسیار گران بها است که هر انسان هنردوستی را به خوود فرا می خواند.

ویرانه افسوس (Ephesus)

ویرانه افسوس (Ephesus)

این بنا با معماری شگفت انگیزی که دارد متعلق به دوره امپراطوری روم است. شکوه و عظمت توصیف ناپذیری در این اثر نهفته است که زبان از توصیف آن قاصر بوده و زیبایی بی نظیرش همچون الماسی درخشان است.  با اینکه بازدید کامل از این بنا بسیار زمان بر است، اما گردشگران بخش عظیمی از وقت خود را به تماشای این بنای منحصر به فرد اختصاص می دهند.

کاپادوکیا (Cappadocia)

کاپادوکیا (Cappadocia)

یکی از دره های سهمناک و خارق العاده کشور ترکیه است که ارتفاع بسیار زیادی داشته و بر فراز آن زیبایی های شهر قایل رویت است. این دره به بالن های رنگی اش شهرت داشته و بالن سواری بر فراز آن یکی از لذت های اصلی گردشگران تور ترکیه است. تماشای قرص و یا هلال زیبای ماه بر فراز این دره زیبا از جمله آداب و رسوم بسیار قدمت دار در دوره روم باستان است که برای مردم ترکیه به یادگار مانده است.

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace)

 

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace)

از یادگارهای اصیل و مجلل دوره عثمانی است که در گذشته های دور قلمرو سلاطین دوره عثمانی بوده است. معماری و کاشی کاری این کاخ بسیار ویژه بوده و در موزه های آن جواهرات گرانبها و زینتی بسیاری نگهداری می شود. افزایش ورود گردشگران به این منطقه منجر به آبادی و سرسبز شدن فضای بیرونی این کاخ زیبا شده و آن را به مکانی تاریخی تفریحی مبدل نموده است.

چشمه های پلکانی پاموکاله (Pamukkale)

چشمه های پلکانی پاموکاله (Pamukkale)

چشمه های پاموکاله از آب شور و متشکل از سنگ آهک است. این چشمه ها از آثار دیدنی و شگفت انگیز جهان به شمار می آیند. پیشنهاد می کنیم بازدید از این شگفتی خلقت را به هنگام غروب آفتاب موکول کرده و لذتی مضاعف را تجربه نمایید.

کوه نمرود (Mount Nemrut)

کوه نمرود (Mount Nemrut)

کوه نمرود از مکان های پر رمز و راز و بسیار شگفت انگیز شرق کشور ترکیه است که فضای بسیار آرام و تسلی بخش داشته و مجسمه های سنگی بی نظیرش در گرگ و میش غروب آفتاب خوش می درخشند. این کوه بسیارپهناور است و پژواک صدای پرندگان در آنجا، خاطره ای به یاد ماندنی از یک سفر رویایی خلق خواهد کرد.

معبد پرگامون (Pergamun)

معبد پرگامون (Pergamun)

این معبد، معبدی رومی-یونانی است که معماری بسیار مجلل و زیبایی دارد. دیدن ستون های قدعلم کرده در این معبد نشان صلابت و قدرتمندی روم باستان و سلاطین آن در طی دوران است.

مراکز خرید کشور ترکیه

مراکز خرید کشور ترکیه

خرید یکی از لذت بخش ترین و خاطره ساز ترین و صد البته اصلی ترین بخش های سفر برای تمام توریست ها بویژه خانم های با سلیقه و سفردوست است. کشور ترکیه شهرت بسیار زیادی در صنعت پوشاک داشته و این صنعت، یکی از راه های درآمدزایی در این کشور به شمار می آید. ترکیه دارای اثار هنری و صنایع دستی بسیار زیادی بوده و گراند بازار استانبول از سنتی ترین و خوشرنگ و لعاب ترین بازارهای بزرگ ترکیه محسوب می گردد. تنوع اجناس در این بازار بسیار بالا و قیمت های بسیار مناسبی دارند. مرکز خرید جواهر در استانبول مرکزی لوکس و بسیار مجلل به منظور تهیه جواهرهای سلطنتی و گرانبها از جاذبه های توریستی این کشور است. اگر قصد سفر به کشور ترکیه و استانبول را دارید، از باقلواها و شیرینی های خوشمزه این کشور غافل نشده و آن ها را در سبد سوغاتی خود بگنجانید.