تاریخچه پارک تاریخی فانوم رانگ

پارک تاریخی فانوم رانگ یکی از مشهورترین جاذبه‌های تایلند برای بازدید می‌باشد. پارک فانوم رانگ در استان بوریرام پوکت قرار دارد هز ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به برای دیدن پارک تاریخی فانوم رانگ به پوکت سفر میکنند. در این مقاله در مورد پارک فانوم رانگ بیشتر بخوانید.

پارک فانوم رانگ کجاست؟
پارک فانوم رانگ پوکت با قدمتی از قرن 10 – 13 در شمال شرقی پوکت و در نزدیکی یک آتشقشان خاموش واقع شده است. این پارک به عنوان یادبودی است که به لرد شیوا اهدا شده تا یاد این خدای مقدس تایلند، برای همیشه زنده بماند. طراحی این مکان از محلی به نام مونت کایلاسا در هند نشات گرفته شده است. در سال 1988 میلادی این پارک به طور رسمی توسط شاهزاده ماها چاکری افتتاح شد و معابد موجود در این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این معابد بالای یک تپه در ایالت بوریام ساخته شده اند.

پارک فانوم رانگ,پارک فانوم رانگ پوکت قلعه فانوم رانگ

علت نامگذاری به فانوم رانگ:
به خاطر صورتی بودن رنگ سنگ برج اصلی، این بنا به نام قلعه سنگی فانوم رانگ شناخته می شود.

پارک فانوم رانگ,پارک فانوم رانگ پوکت عکس پارک فانوم رانگ

ویژگی های پارک فانوم:
این جاذبه طبیعی بسیار زیبا و شگفت انگیز است و مثل یک مجموعه اسرار آمیز هر گردشگری را مجذوب خود می کند.

این معبد بالای یک تپه ساخته شده تا نمادی از کوه کایلاش، یک کوهستان مقدس در آیین هندو که شیوا در آنجا می زیست، باشد. فانوم رانگ در مسیر تاریخی انکور به سمت فیمای در ناخون راچاسیما قرار گرفته است.

این پارک به خاطر داشتن مجموعه باستانی فانوم رانگ از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری در پوکت می باشد.

زمانی که به این پارک برسید، یک مسیر 160 متری به سمت معبد خواهید داشت. در راه معبد نیز برج اصلی و پله های اخرین آن را خواهید دید. در سمت راست را اگر ببینید، خیمه ساخته شده برای پادشاه را خواهید دید که برای انجام مناسبت های مذهبی معبد مورد استفاده قرار میگرفت.

پارک فانوم رانگ از بهترین جاذبه‌ های تاریخی و همچنین تفریحات کشور تایلند به شمار می آید و جالب است بدانید که هر ساله در تاریخ سیزده آپریل جشنواره به نام فانوم رانگ در این پارک برپا می گردد.