جاذبه های گردشگری پاریس

مکان های دیدنی پاریس

موزه لوور (Louvre Museum)

یکی از مکان هایی که نباید در حین بازديد از پاریس، دیدن آنرا از دست بدهید، موزه لوور است که با داشتن کلکسیونی افسانه ای از اشیا قدیمی، شاید مشهورترین موزه در دنیا می باشد. این موزه در درون کاخ لوور که زمانی محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود قرار گرفته است.موزه لوور در سمت راست رودخانه سن، در منطقه ۱ شهر پاریس واقع گردیده است. در این موزه بالغ بر ۳۸۰۰۰ اثر هنری مربوط به قبل از تاریخ تا سده ۲۱ میلادی در فضایی بالغ بر ۷۲۷۳۵ متر مربع جمع آوری و در معرض دید قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ میلادی، موزه لوور، با ۸/۱ میلیون بازديد کننده، در لیست پربازدیدترین موزه های دنیا قرار گرفت.

مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

 موزه لوور در پاریس یکی از معروف ترین جاهای دیدنی پاریس

قلب مقدس یا کلیسای ساکره کوhttp://tourism-services.ir/ر (Sacré-Coeur)    

قلب مقدس، یک کلیسای سلطنتی در سبک روم شرقی است که در بالای تپه مونتمار( Montmartre) واقع شده است. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1875 شروع شده و در سال 1914 به پایان رسید. کلیسای قلب مقدس پاریس به وسیله Paul Abadie به عنوانی نمادي از امید احداث گردید. این کلیسا پس از برج ایفل مرتفع ترین سازه پاریس به شمار می آید و اسم آن به قلب حضرت مسیح اشاره دارد و تبیین گر عشق روحانی او به بشریت است.

 

مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

کلیسای قلب مقدس، یکی از مهم‌ترین کلیساهای پاریس

 شانزه لیزه (Champs-Elysées)

خیابان شانزه لیزه معتبرترین و معروف ترین خیابان پاریس و شاید تمام دنیا است . این خیابان از میدان کونکورد (Place de la Concorde) تا طاق پیروزی (Arc de Triomphe) کشیده شده است.

      مکانهای تفریحی پاریس,جاهای دیدنی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

خیابان شانزه لیزه، معتبرترین و معروف ترین مکانهای دیدنی پاریس

طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

طاق پیروزی که در میدان شارل دوگل (Place Charles de Gaulle) قرار دارد، به یادگار پیروزی های امپراتور ناپلئون بنا شده است. این طاق در سال 1836، مدت ها پس از اینکه زمان حکومت ناپلئون به پایان رسیده بود ساخته شد.

 

مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

طاق پیروزی، یکی از جاذبه های گردشگری در پاریس

 

باغ‌های پَله رویال (Palais-Royal Gardens)

به دور از هیاهوی شهر، در پشت این قصرِ بازمانده از قرن هفدهم میلادی، باغ های زیبا و فروشگاه های باشکوه قرار دارد که از زیباترین جاهای دیدنی پاریس به شمار می آیند. این قصر زمانی سکونت گاه خانواده های سلطنتی بوده و اکنون به خانه ی عطرسازان معروف، عتیقه فروش ها و طراحانی مانند مارک جاکوبز( Marc Jacobs)، ریک اوونز( Rick Owens) و پیر هاردی( Pierre Hardy) تبدیل شده است. بعد از استراحت و صرف خوراکی در رستوران یا کافه ی این مجموعه میتوانید در باغ تویلری( Tuileries Garden) زیبا گردش کنید.

 

جاذبه های گردشگری فرانسه,جاهای دیدنی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

 باغ‌های پَله رویال از جاهای دیدنی پاریس

 

کاخ کوچک (Mini Palais)
برای یکی دو ساعت وقت گذراندن پس از یک روز پرسروصدا، هیچ جا بهتر از حضور در تراسی بزرگ در فضای باز با منظره ای خوب، غذا و نوشیدنی های فوق العاده وجود ندارد. این کاخ کوچک به یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی پاریس تبدیل شده است که از تراس زیبای آن میتوان رودخانه ی سن و برج ایفل را تماشا کرد. این جا یکی از ناب ترین تجربه های سفر به پاریس را خواهید داشت.

 

مکان های تفریحی پاریس,جاهای دیدنی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

 کاخ کوچک از جاذبه های گردشگری پاریس

کاخ ورسای (Versailles Palace)

چیزی که زمانی بعنوان یک اقامت‌گاه عادی شکار ساخته شده بود، در پایان به مشهورترین کاخ دنیا و مدلی برای تمامی قصرهای بعدی در اروپا تبدیل گردید. این کاخ در 20 کیلومتری جنوب غرب پاریس واقع شده است. از سال ۱۶۸۲ تا سال ۱۷۸۹، که به اجبار انقلابیون خانوادهٔ سلطنتی به پاریس جابجا شدند، این کاخ محل زندگی و دربار حکومتیِ پادشاهان فرانسه بود. معاهده ورسای، که به جنگ جهانی اول پایان داد، در این کاخ منعقد شده است. این کاخ بعنوان یکی از میراث های جهانی به وسیله یونسکو انتخاب شده  است.

 

مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

 کاخ ورسای، از جاذبه های گردشگری پاریس

 

باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)

باغ لوکزامبورگ احتمالاً محبوب ترین پارک در پاریس است. این پارک در قرن 17 بعنوان پارک خصوصی ماری مدیچی_ همسر پادشاه هنری چهارم_ ساخته شده و در قرن نوزدهم برای بازديد همه باز شد.

 

مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس,جاذبه های گردشگری پاریس

باغ لوکزامبورگ، محبوب ترین پارک در پاریس

 

کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral)

کلیسای نوتردام، یکی از نخستین کلیساهای است که در سبک گوتیک ساخته شد. ساخت و ساز کلیسای نوتردام در سال 1163 شروع شده و برای تقریبا دو دهه به طول انجامید. از بالای برج شمالی این کلیسا، شما میتوانید نمایی زیبا و عالی از شهر را مشاهده کنید. نوتردام از قرن یازدهم بر پاریس مشرف بوده است و از مظاهر ملی و فرهنگی فرانسه شمرده می شود. کلیسای نوتردام در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال ۱۳ میلیون نفر از آن بازديد می کنند.

 

   مکانهای تفریحی پاریس,دیدنی های شهر پاریس

 یکی از دیدنی های شهر پاریس کلیسای نوتردام می یاشد